• Školský klub detí

• ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE

•

Výchovno-vzdelávací program školského klubu pri SZŠ FUTURUM nadväzuje na činnosti, ktoré na škole prebiehajú v doobedňajších hodinách a plynule prechádza do relaxačných a záujmových aktivít. Školský klub detí je teda oficiálnou, ale aj reálnou súčasťou Súkromnej základnej školy FUTURUM. Ranný školský klub je v prevádzke od 7:00 do 8:30 hod., poobedný od 12:45 do 17:00 hod. (v jednotlivých oddeleniach v závislosti od ukončenia vyučovania kmeňových tried). Klub nie je v prevádzke počas dní pracovného pokoja (vrátane štátnych sviatkov či školských prázdnin).

---

Činnosť školského klubu je rôznorodá. Prebieha v súlade s platným Výchovným programom školy. Okrem oddychovej činnosti  školský klub pokrýva  rôzne tematické oblasti výchovy a v neposlednom rade zahŕňa aj prípravu na vyučovanie.

V rámci oddychovej činnosti v našom klube berieme do úvahy fakt, že forma relaxácie je u detí individuálna. Dbáme o to, aby sa zvolená činnosť detí uskutočňovala v príjemnom a bezkonfliktnom prostredí. Pre účely oddychovej činnosti nám slúži záhradný dvorček, príjemná knižnica či hernička pri vchode do školy.

V rámci tematických oblastí výchovy (uvedených nižšie) rozvíjame osobnosť detí všestranne. Prácu v tematických oblastiach sa snažíme rozdeliť rovnomerne. Deti však zároveň nechávame prirodzene objavovať a zlepšovať sa v ich osobných danostiach, prejavovať talent. Veď ako o tom vypovedá aj názov nášho Výchovného programu "Nezanikni v dave a ukáž svoj talent" (kompletné znenie viď v sekcii DOKUMENTY ŠKD).

Tematické oblasti výchovy, v ktorých dieťa formujeme sú tieto:

• vzdelávacia (VOV),
            • spoločensko-vedná (SVOV),
            • prírodovedno-environmentálna (PEOV),
            • pracovno-technická (PTOV),
            • esteticko-výchovná  (EVOV),
            • telesná, zdravotná a športová (TVOV).

Významnou súčasťou školského klubu je aj kvalitná príprava na vyučovanie, v rámci ktorej sa v súlade so Školským vzdelávacím programom rozvíjajú jednotlivé kľúčové kompetencie dieťaťa.

---

V školskom roku 2023/24 pracujú v Školskom klube detí pri SZŠ FUTURUM 1. mája 169/9, Trenčín, nasledovní pedagogickí zamestnanci:

Alexander Šedivý, vychovávateľ (1. oddelenie),

Mgr. Viola Dohálová vychovávateľ (2. oddelenie),

Mgr. Petra Švitlová, vychovávateľka (3. oddelenie),

Mgr. Oskar Pompa, vychovávateľ (4. oddelenie),

Mgr. Denisa Adamčiová, vychovávateľka (5. oddelenie),

Mgr. Anna Mušutová, vychovávateľka (6. oddelenie).