Online rozvrh

 • Dotácia na stravu

  Vážení rodičia,

  ak máte záujem o poskytnutie dotácie na stravu pre Vaše dieťa / deti, musíte o dotáciu požiadať elektronicky po prihlásení na rodičovské konto edupage.

  Prostredníctvom ikony Žiadosti / vyhlásenia ( Žiadosť o dotáciu na stravu - NÁVRATKA ) kde je potrebné potvrdiť návratku najneskôr do 06.04.2023.

   

  Upozornenie:

  V prípade, že má zákonný zástupca v škole viac detí, žiadosť treba odoslať za každé dieťa zvlášť.

  Od 1.5. 2023 môže rodič na dieťa poberať súčasne dotáciu na obedy aj daňový bonus. 

   

  Návod, ako odoslať žiadosť:

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • Zápis detí do 1. ročníka

 • Čo je nové vo Future ???

  ​​​​​informačný newsletter školy, číslo: 8-2022/23, marec 2023​​​​​

  Zapíšte si...

  Aj v polovici mesiaca knihy ponúkame v on-line forme zopár nevyhnutných infošiek a zaujímavých pikošiek z diania na našej škole. Príjemné čítanie.

  • Poslednými prázdninami (pred tými veľkými letnými) budú Veľkonočné prázdniny. S deťmi sa v škole rozlúčime v stredu 5. apríla a zvítame sa, rovnako v stredu - 12. apríla. Veríme, že šesticu voľných dní využijete spoločne s deťmi na pozdvihnutie tela i ducha.
  • Zápis detí do 1. ročníka pre školský rok 2023/24 sa uskutoční v pondelok 3. apríla 2023 v poobedných hodinách. Všetky dôležité informácie sme uložili aj do TEJTO infografiky.
  • V termíne 24. - 28. 4. 2023 sa prihlásení žiaci 2. až 4. ročníka zúčastnia školy v prírode v pohorí Javorníky. V hoteli Čertov ich čaká nielen doobedné vyučovanie či plavecký výcvik, ale aj tematický poobedný program s našimi (školskými) vychovávateľmi. Viac o ubytovaní nájdete na webe hotela https://www.certov.eu/sk/. 
  • Prvé klubové mixovanie dopadlo na jednotku. Druhé nás čaká v stredu pred veľkonočnými prázdninami - 5. apríla. Deti v školskom klube v tento deň ponechajte určite minimálne do tretej. TENTO plagát doplnený o konkrétne aktivity zverejníme ešte raz pred samotnou akciou.
  • Program v našej škole nebude ani tento školský rok končiť vysvedčením. Plánujeme tiež niečo zaujímavé na prvé dva júlové týždne. Viac informácii už čoskoro na našej webovej a fejsbúkovej stránke.

  Udialo sa...

  • Na úvod sa radi pochválime úspechmi našich žiakov. Žiaci 5. a 6. ročníka reprezentovali školu v celoslovenskej vedomostnej súťaži Expert geniality show. V súťaži zameranej na fungovanie sveta či päť jazykov kultúry, získal titul top expert piatak Hugo Vávra. Našu školu reprezentovali tiež Marek Lipták a Matúš Beňovič z 5.Z a Samo Špirka spoločne s Miškom Hudým zo 6.Z. Fotka z odovzdávania cien na našom facebooku (TU).
  • V utorok 14.3. sa desať dievčat z našej školy zúčastnilo okresného kola v súťaži gymnastický štvorboj. Mladšia pätica obsadila 2. miesto a staršie dievčatá dokonca svoju súťaž vyhrali. Budú tak školu reprezentovať aj o mesiac na regionálnom kole. Viac v poste na školskom facebooku - TU.
  • V pondelok 6.3. sa žiaci 8.Z (spoločne so študentami gymnázia Futurum) zúčastnili hodnotnej exkurzie v rámci ktorej navštívili priestory Národnej rady Slovenskej republiky a tiež Múzeum holokaustu v Seredi. Viac info a fotografií nájdete na fb gymnázia Futurum TU
  • V stredu 8.3. sa v školskom klube uskutočnilo pilotné mixovanie. Deti si mohli podľa vlastného zvolenia užiť voňavé a chutné pečenie, zaujímavé cvičenie, hľadanie pokladu či kvízovanie
  • Našu školskú kuchyňku nevyužívame len v školskom klube. Tento mesiac si v nej navarili podľa chuti a v rámci praktického vyučovania techniky aj hladní piataci či ôsmaci.
  • Naši najstarší žiaci - ôsmaci sa zapojili do súťaže Mágia života, ktorú organizuje Centrum voľného času v Trenčíne. Úlohou študentov je napísať esej v anglickom jazyku, v rámci ktorej sa zamýšľajú nad tým, či a kde mágia existuje aj v našom každodennom živote.
  • Na záver ostáva už len popriať, aby ste ani vy nezabúdali nachádzať, čo najviac čarovných okamihov vo svojich vlastných životoch. Do čítania o mesiac!
 • Mixovanie číslo 1

  Milí rodičia, nakoľko nám zdravotná situácia v čase pred jarnými prázdninami nepriala, plánované mixovanie v školskom klube sme boli nútení presunúť. Deti bez obáv ponechajte v škole o niečo dlhšie v stredu. Bude to stáť za to!

 • Posledné voľné miesta na nový krúžok programovania u nás na škole

  Milí rodičia,

   

  na našej základnej škole sa od budúceho mesiaca bude organizovať krúžok programovania a informatiky s lektorom,  pre žiakov 1. a 2. stupňa, ktorý zastrešuje platforma Programko. K dispozícii  sú tieto termíny kurzu:

  • 1 stupeň streda  14:30h
  • 2 stupeň štvrtok 15:00h

   

  Kurz začína 8.3. 2023 po prázdninách, akonáhle sa naplní kapacita (max 12 detí).  Prihlasovanie je možné vypísaním prihlášky a jej zaslaním na sekretariat@szsfuturum.sk  do pondelka 20.2.2023, ktorú nájdete v prílohe správy. Predbežný rozvrh nájdete v prílohe správy.

   

  Náplňou kurzov budú základy programovania (Scratch, Python) + základy tvorby hier + internetová bezpečnosť. Ponúkame zvýhodnenú cenu pre našich žiakov za 10h + 2h kurzu 35eur /mesačne.

  Žiaci v cene krúžku dostanú učebnicu (teória + príklady) a potvrdenie o absolvovaní kurzu.

   

  Programko:

  Programko poskytuje kvalitné kurzy programovania a informatiky pre žiakov základných škôl. Kurzy sú určené pre žiakov základných škôl, ktorí sa vo svojom voľnom čase chcú alebo potrebujú naučiť niečo navyše. Cvičenia sú vedené hravou formou a ich cieľom je motivovať žiakov aby sa tejto oblasti venovali aj v budúcnosti. Poznatky z kurzu využijú v rôznych oblastiach, nielen v IT sektore.

  Kurzy zastrešuje platforma Programko, viac na www.programko.sk.

  video : https://www.youtube.com/watch?v=FtRyTcee7hs

   

  Osnova kurzu (2 stupeň) Python: https://www.programko.sk/kurzy/python-1-kurz-programovania/

  Osnova kurzu (1 stupeň) Scratch: https://www.programko.sk/kurzy/scratch-kurz-programovania/

   

   

 • Čo je nové vo FUTUR(UM KLUB)E ???

  mimoriadny informačný newsletter školského klubu - február 2023

  Dnes výnimočne pridávame na stránku školy druhý newsletter - tzv. klubový špeciál. Prijmite pozvanie na čítanie informácii z kuchyne školského klubu pri SZŠ FUTURUM.

  • V prvom rade dovoľte krátke intro. Na škole je nás šesť, staráme sa o deti z ôsmich tried, dokopy o niečo vyše stovky. Zväčša sú s nami od 12:45 do štvrtej či dokonca piatej poobede. Za ten čas s nimi stihneme obed, voľnú hru (vonku), nejakú tú prípravu na vyučovanie či naozaj rôznorodé aktivity.
  • Hlavná klubová činnosť neprebieha zakaždým rovnako, avšak najčastejšie v čase medzi 14-tou a 15-tou hodinou. Práve preto prosíme o vyzdvihovanie detí v tomto rozmedzí len keď je to naozaj potrebné.
  • Motívy, ktoré prináša tá-ktorá časť roka sa stávajú prirodzenými témami, ktorými deti prevádzame. Vo februári boli takýmito napríklad fašiangy či pamiatka na sv. Valentína. V iných obdobiach roka je to napr. mesiac úcty k starším, advent, mesiac knihy, Veľká noc či Deň matiek. A v pláne máme niečo aj na Deň rodiny. °-) 
  • Tematická oblasť výchovy sa nedotýka len ročného obdobia či významných dní. Do plánu práce sme zaradili aj tematiky, ktoré deti zaujímajú, avšak sa v rámci roka prirodzene nevyskytujú. Veľmi obľúbenou témou sa stala napríklad novembrová finančná gramotnosť (TU, TU či TU) či januárový vesmír. (TU, TU či TU.)
  • Do chodu školského klubu patria taktiež aj akcie Hallowensky karneval, Vianočné trhy, blížiaci sa Fašiangový karneval, plánovaná talentová súťaž či popoludnie strávené s vami - rodičmi. A nezabúdajme na pravidelnú výzvu týždňa na prvostupniarskej chodbe.
  • Novinkou v rámci činnosti školského klubu bude tzv. MIXOVANIE. Pilotná verzia prebehne už najbližšiu stredu - 22. februára. V zásade pôjde o to, aby si deti sami zvolili záujmovú aktivitu, ktorej sa budú v rámci aktívnej činnosti venovať. Vás len prosíme, aby ste ich v škole nevyberali v avizovanom čase, t.j. medzi 14:00 a 15:00. Viac na plagáte pod textom. 
  • Všetky dokumenty týkajúce sa činnosti a prevádzky klubu vrátane spomínaného plánu práce, z ktorého vychádzame pri realizácii našej činnosti nájdete na stránke školy alebo tiež TU.
  • Ďakujeme vám za prejavenú dôveru, rešpektujúcu komunikáciu a korektné vzťahy s vami. Držme si palce, nech aj naďalej robíme prácu na prospech našich-vašich detí!
  • No a na záver drobný bonus - začiatkom júla pripravujeme pre deti jazykovo ladený denný tábor s pestrým programom. Viac informácii a presný dátum už čoskoro, predbežné prihlasovanie tesne po Veľkej noci.

  Copyright © *2023* *SZŠ FUTURUM*, All rights reserved.

  Our mailing address is: skola@szsfuturum.sk

 • Čo je nové vo Future ???

  informačný newsletter školy, číslo: 7-2022/23, február 2023

  Zapíšte si...

  Milí rodičia, na začiatok druhého polroka prinášame v jeden deň rovno dva newslettre. Prvý bude tradične obsahovať sumár toho, čo je dobré vedieť v polovici mesiaca doplnený o highlighty v rubrike Udialo sa. Druhý (večerný) bude zameraný výhradne na novinky v rámci školského klubu detí. Príjemné čítanie.

  • V piatok 17. februára sa naša škola premení na m(i)esto karnevalu. Deti môžu príjsť do školy v maskách, hlavná časť zábavy na nich čaká v školskom klube, pričom prebehne v jednotlivých oddeleniach (skupinách tried). Plagát nájdete na stránke školy alebo tiež TU
  • O poldruha týždňa si od seba so žiakmi oddýchneme. Jarné prázdniny v Trenčianskom kraji potrvajú (vrátane víkendov) deväť dní. V škole sa s deťmi rozlúčime v piatok 24. februára a opäť ich privítame sviežich v pondelok 6. marca. Príjemný oddych všetkým.
  • Do najbližšieho pondelka (20.2.) je možnosť prihlásiť vašu prvostupniarsku, ale aj druhostupniarsku ratolesť na zaujímavý krúžok programovania, ktorý bude od 8. marca prebiehať na našej škole. Viac informácii na stránke (odkaz TU).
  • Radi by sme vám dali do pozornosti projekt v rámci školského klubu detí pre školský rok 2023/24 - voľnočasové centrum, ktoré bude prístupné aj pre deti z iných škôl. V našich priestoroch by sme sa chceli zamerať nielen na jazyky, ale aj zábavné pohybové aktivity (tanec, karate, kids yoga), prípadne využiť logické myslenie detí a rozvíjať ich prostredníctvom hrania vedomostných hier či riešenia hlavolamov. Rovnako tak by sme chceli podporiť ich kreativitu stavaním lega či využiť našu PC miestnosť na učenie sa jednoduchého programovania
  • Pokiaľ máte v okolí niekoho, koho baví práca s deťmi a má na niektorú z aktivít spomínaných vyššie vzdelanie či kurz a svoje vedomosti a pozitívne nastavenie plánuje deťom odovzdať, dajte mu vedieť o možnosti zaslať svoj životopis na sekretariat@szsfuturum.sk. Radi ho pozveme na stretnutie. 
  • Aj dnes sa na vás obraciame s prosbou o pomoc so skvalitnením výchovno-vzdelávacieho procesu na škole prostredníctvom skvalitnenia vybavenia školy. Máte možnosť poukázať nám 2, resp. 3% z vami odvedenej dane z príjmov. Viac informácii na našej stránke - TU.

  Udialo sa...

  • V stredu 25. januára sa celá naša škola dostavila na divadelné predstavenie z dielne Mestského divadla Trenčín Perinbaba. V predstavení účinkuje aj náš žiak Paťo Sabo. Videoukážka z predstavenia TU.
  • Posledný januárový deň priniesol všetkých žiakom výpis z vysvedčenia. Naši najmenší si ho budú môcť do pamätníčkov a spomienok uložiť napríklad vďaka origiálnej fotke na schodoch školy. Pozrite TU.
  • V prvý deň nového polroka sa žiaci 1.A a 1.Z stali ozajstnými žiakmi našej školy. Okrem iného v rámci prváckej pasovačky dostali výnimočný dar - písacie pero. Celý deň aj príprava naň sa niesli v indiánskom šate a na záver si naši malí Apači a Šošoni dopriali aj drobné pohostenie. Fotoalbum TU.
  • Pokiaľ ste 2. februára zmeškali Deň otvorených dverí na našej škole, nevadí. Ako to počas neho vyzeralo môžete vidieť aj na TOMTO videu.
  • Naše decká sú úspešné v typologicky rozmanitých súťažiach. Olympiáda v anglickom jazyku či biologická olympiáda sú len časť z nich. Recitátorsky Hviezdoslavov Kubín dopadol pre nás úspešne aj na obvodnom kole. 1. miesto Huga Vávru z 5.Z a jeho postup na okresné kolo je pre školu výsledok, ktorý si ceníme. Foto TU.
  • Hoci za oknami a za dverami stále prevláda chladné počasie a zima, nebráni nám však v pohybe v exteriéri. Piatakov na Inoveckú chatu vytiahla triedna Lucka a vychovávateľka Alžbetka, prvostupniarsky turisti zažili dlhý výlet vlakom a zamrznuté zimné Štrbské pleso s vychovávateľkou Ankou a pani riaditeľkou Jankou. A sneh si užili aj deti v škole či školskom klube - TUTU či TU. No a na hodine techniky deti pod vedením pani učiteľky Sylvie nezabudli ani na prírodu okolo nás (TU).

  Copyright © *2023* *SZŠ FUTURUM*, All rights reserved.

  Our mailing address is:skola@szsfuturum.sk

 • 69. ročník celoštátnej súťaže Hviezdoslavov Kubín v umeleckom prednese - obvodné kolo

  Chceme poďakovať našim žiakom za vzornú reprezentáciu SZŠ FUTURUM v obvodnom kole súťaže Hviezdoslavov Kubín v prednese poézie a prózy:    

   

  1. kategória poézia  Soničke Orlovskej 2. Z,

  1. kategória próza Anetke Adamcovej 4. Z,

  2. kategória poézia Hugovi Vávrovi 5. Z,

  3. kategória poézia Jasmínke Navratilovej 7.  Z,

  3. kategória próza Evke Rašičovej 7. Z.

   

  Zároveň máme radosť a gratulujeme Hugovi za jeho 1. miesto v prednese poézie. 

  Držíme mu palce do okresného kola. 

   

 • Karnevalový deň na škole

  Milí rodičia, do vašej pozornosti dávame karnevalový deň, ktorý bude akýmsi vyvrcholením fašiangového obdobia u nás na škole. S deťmi sa rozprávame o fašiangoch v tradičnom šate a preto sa budeme tešiť z čo najväčšieho počtu masiek na ľudovú nôtu. Tešíme sa na spoločnú zábavu aj vašu domácu kreativitu. °-)

 • Víťazi školského kola súťaže v umeleckom prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín

  GRATULUJEME víťazom školského kola súťaže v umeleckom prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín v I. (2. - 4. ročník), II. (5. - 6. ročník) a III. kategórii (7. - 8. ročník):

   

  I. kategória

  POÉZIA

  1. miesto: Soňa Orlovská, 1.Z

  2. miesto: Ondrej Vranka, 2.Z, Agáta Dobiašová, 3.Z; Filip Zelina, 4.Z

  3. miesto: Radovan Bartaloš, 2.A; Zora Štrbavá, 3.Z; Helena Morávková, 4.Z

   

  PRÓZA

  1. miesto: Aneta Adamcová, 4.Z

  2. miesto: Makar Gašparík, 2.Z; Nela Petríková, 4.Z

  3. miesto: Amelie Gajdošová, 4.Z

   

  II. kategória

  POÉZIA

  1. miesto: Hugo Vávra, 5.Z

  2. miesto: Matúš Beňovič, 5.Z; Marek Lipták, 5.Z

  3. miesto:  Ema Martinková, 6.Z

   

  III. kategória

  POÉZIA

  1. miesto: Jasmína Navrátilová, 7.Z

  2. miesto: Alexander Kozový, 8.Z; Mandy Vittoria Monica Juráková, 8.Z

  3. miesto: Anya Kardum Valach, 7.Z;  Patrik Sabo, 7.Z

   

  PRÓZA

  1. miesto: Eva Rašičová, 7.Z

  2. miesto: Alex Peter Nižňanský, 7.Z

   

 • Čo je nové vo Future ???

  informačný newsletter školy, číslo: 6-2022/23, január 2023

  Zapíšte si...

  Milí rodičia, blížime sa do finále prvého školského polroka. Aby sme si na začiatok nového kalendárneho roka trochu poupratovali v našej pomyselnej vesmírnej lodi, pozývame vás do čítania sumárneho diania v našej škole.

  • V utorok 24. januára budú mať decká v škole neštandardný program. Pracovníci z odboru prevencie kriminality Ministerstva vnútra SR si vezmú pod palec I. stupeň (dopravná výchova) aj II. stupeň (kyberšikana a bezpečnosť na internete).
  • Hneď v nasledujúci deň - v stredu 25. januára sa naša škola doslova presunie. Nie však veľmi ďaleko. Do ODA (Okruhového Domu Armády) sa vyberú všetky triedy a to kvôli kultúrnemu vyžitiu. V divadelnej hre Mestského divadla Trenčín Perinbaba účinkuje aj náš šikovný siedmak Paťo Sabo. 
  • V ďalší utorok - t.j. 31. januára dostanú žiaci výpisy z vysvedčení. Vyučovanie aj školský klub budú fungovať v štandardnej prevádzke. Výpisy budú deťom odovzdané počas poslednej vyučovacej hodiny. V tento deň sa na škole bude tiež konať školské kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín.
  • Polročné prázdniny v tomto školskom roku neprebehnú. Najbližší "výdych" mimo víkendov čaká deti počas jarných prázdnin. Pre Trenčiansky kraj sú naplánované v týždni od 27. februára do 3. marca 2023
  • Pokiaľ vás zaujíma dianie na našej škole z pozície rodiča budúceho prváka, dávame do pozornosti dve akcie, ktoré nás vo februári čakajú. Deň otvorených dverí sa uskutoční vo štvrtok 2. februára, akcia s názvom Hravý predzápis zas dva štvrtky nasledujúce - 9. a 16. februára. Obe sa uskutočnia v doobedných hodinách a na obe je potrebné sa vopred registrovať. Viac informácii po kliknutí na linky nižšie.
  • Deň otvorených dverí (2.2. 2023)
  • Hravý predzápis (9. a 16. 2. 2023) 
  • Podporte skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu a zároveň skvalitnenie vybavenia školy aj prostredníctvom poukázania 2% z vami odvedených daní. Viac informácii na našej stránke - TU.
  • Ešte jeden oznam zo sekcie "držíme palce": Vo štvrtok 19. januára budú dvaja naši žiaci reprezentovať školu na okresnom kole olympiády z anglického jazyka. Veľa zdaru Paťovi Sabovi (7.Z), ale i Alexovi Kozovému (8.Z).

  Udialo sa...

  • V netradičnom predvianočnom termíne sa 18 našich žiakov zúčastnilo Lyžiarskeho výchovno-výcvikového kurzu v Jasnej. Od 17. do 22. decembra 2022 našli optimálne podmienky bez vetra či čakacích dôb na vlek v Jasnej. Pomerne kompaktný tím sa vytvoril aj počas poobedných a večerných aktivít na hoteli. Bola to teda zábava na svahu aj mimo neho! Skromná fotogaléria na našom facebooku - TU.
  • Hoci nám pred Vianocami chýbali v škole viacerí spolužiaci (ale aj učitelia), príjemnú atmosféru sme nasávali plnými dúškami. TAKTO napríklad žiaci 1.Z a TAKTO žiaci 2.Z.
  • Koncom decembra sa na našej škole vo veľkom súťažilo. V matematickej Pytagoriáde, ale aj v previerkach všestrannosti - súťažiach Všedkovedko a Expert dosiahli viacerí naši žiaci plné bodové zisky. O tých úplne najúspešnejších, ktorí sa vydajú reprezentovať našu školu na "okrese" budeme postupne informovať na našom školskom facebooku.
  • Narodený Ježiško rozdával darčeky aj na našej škole. Ako tradične si po vianočných prázdninách našli decká v školskom klube hneď niekoľko nových hier či dokonca stavebnicu. A to dokonca v každom zo šiestich oddelení. TAKÚTO radosť mali z nových spoločenských hier tretiaci.
  • Ešte raz sa v našom newslettri vrátime k úspechu našich nádejných spevákov a angličtinárov. Deti z 1.A (a.k.a zoskupenie The Queen) sa už tešia zo svojej odmeny. Pani z vydavateľstva Ventures books im osobne odovzdala hry, vzdelávacie pomôcky či štýlové fľaše na vodu. Radosť zachytená aj na TEJTO fotografii.
  • Aj v roku 2023 pokračujeme v aktivite Výzva týždňa. No a hoci sa TÁTO prvá týkala ešte prianí na začiatok roka, už tento týždeň sa vyberieme o poriadny kus ďalej... a to až do samotného vesmíru... No a buďte v strehu - z času na čas zapojíme do tejto pravidelnej činnosti aj vás - rodičov
  • A čo dodať na záver? Nech sa nám v tom roku 2023 spolupracuje spoločne priaznivo a férovo! Minimálne tak dobre, ako tomu bolo doposiaľ.  °-)

  Copyright © *2023* *SZŠ FUTURUM*, All rights reserved.

  Our mailing address is: skola@szsfuturum.sk

   

 • Čo je nové vo Future ???

  informačný newsletter školy, číslo: 5-2022/23, december 2022

  Zapíšte si...

  Milí rodičia, hoci nás čaká ešte jeden skrátený predvianočný týždeň v škole, pozývame k zhrnutiu toho, čo sa za poslednú dobu udialo v našej malej škole.

  • Vianočné prázdniny (alebo ak chcete zimné) prázdniny štartujú v piatok 23. decembra. Posledný vyučovacím dňom bude teda štvrtok. V tento deň sa budú učiť len štyri vyučovacie hodiny, školský klub detí ukončí svoju činnosť o 15:00 hod.
  • V škole sa vidíme oddýchnutí v pondelok 9. januára 2023.)
  • Veľmi pekne chceme poďakovať všetkým, ktorí ste sa zapojili do Mikulášskej zbierky pre deti z detského domova Lastovička. Radosť ste urobili nielen nám, ale najmä deťom, ktoré toho majú v živote menej ako tie vaše-naše. Delegácia zložená z vychovávateliek Anky a Denisky a tiež troch štvrtáčok poctivo odovzdala všetky vyzbierané veci v piatok 8. decembra.
  • V niektorom z predošlých vydaní newslettra sme vás oboznamovali so súťažou jazykového vydavateľstva Ventures books. Dnes sa k nemu vrátime, pretože zoznam výhercov celoslovenskej súťaže otvára naša škola! Gratulujeme 1.A, ktorá zabojovala a vo svojej kategórii symbolicky zvíťazila s cover verziou piesne We are the champions od skupiny Queen. Výsledky overujte TU a fotku nádejnej speváckej formácie hľadajte TU.

  Udialo sa...

  • Ďakujeme všetkým vám, ktorí ste svojou účasťou podporili naše Vianočné trhy. Aj z kvality výrobkov či hodnoty vystúpenia našich najmladších bolo cítiť, že deti si na príprave dali záležať. My zas dúfame, že aj vy ste sa u nás cítili dobre. Tak sa snáď pri tejto tradícii vidíme opäť aj o rok. (Na našom facebooku zatiaľ nájdete niekoľko záberov z druhého stupňa - TU.)
  • Prvý utorkový deň v decembri bol na škole výnimočný. Zavítal k nám Mikuláš (aj s čertovsko-anjelským doprovodom) a okrem toho, že obdaroval každé jedno dieťa, pribudli do jeho zbierky fotiek mnohé zábery. Preklikajte každú jednu triedu na našom facebooku. (Radíme začať TU.)
  • Koncom novembra si naše deti z chuti zabubnovali. (video ako dôkaz) O Bubnovačke - aktivite, ktorá existuje preto, aby deti získavali čoraz silnejší hlas pri obhajobe svojich práv sa viac dozviete, pre zmenu, v TOMTO videu.
  • Niektoré diela našich žiakov sú také vydarené, že ich jednoducho musíme odfotiť a podeliť sa s vami o pohľad na ne. Za všetky vyberáme prvácku hladnú húsenicutretiacky horúci čaj na papieri, šiestacke ozdobné poháre, technické zručnosti našich siedmakov. či ôsmacke medovníčky.
  • V decembri nezaháľali ani naše turistické kluby. Starší (2. stupeň) si to strihli z Dolnej Súče do Trenčianskej Závady a mladší (1. stupeň) navštívili predvianočnú Žilinu. Okrem toho má krúžok už aj svoju nástenku na spodnej chodbe a informácie zo zákulisia hovoria o novom logu Turistov z Futura.
  • Zabudnite na všetky starosti, prežite Vianoce v láske a radosti. Mnoho oddychu v kruhu rodiny, veľa radostí s vašimi ratolesťami a požehnania do nadchádzajúceho kalendárneho roka prajeme.

  Copyright © *2022* *SZŠ FUTURUM*, All rights reserved.

  Our mailing address is: skola@szsfuturum.sk

 • 16. 11. 2022

  Aktualizovali sme modul Podujatia

 • Čo je nové vo Future ???

  ​​​​​​​informačný newsletter školy, číslo: 4-2022/23, november 2022​​​​​​​​​​​​​​

  Zapíšte si...

  Milí rodičia, ani v novembri na vás nezabúdame a informujeme o tom, čo je podstatné. Príjemné čítanie.

  • Tento týždeň bude na našej škole (s)krátený. Vo štvrtok si pripomíname Zamatovú revolúciu, na piatok udelila pani riaditeľka deckám riaditeľské voľno. Po strede sa tak vidíme "v plnej zbroji" v škole až v pondelok 21. 11. 
  • Zo srdca ďakujeme všetkým vám, ktorí ste sa zapojili do kampane Nepotrebné vecičky do našej školskej kuchynky. Vďaka vašej štedrosti a vašim málo potrebným riadom a spotrebičom vyzerá naša novoinštalovaná kuchyňka opäť o niečo lepšie a tiež aj užívateľnejšie. Posúďte sami TU či TU
  • Milí rodičia, ak máte v okolí niekoho, kto by sa rád bližšie pozrel do našej kuchyne školy, neváhajte mu preposlať túto pozvánku na Deň otvorených dverí. Poslednej delegácii zo Slimáčika sa veľmi páčilo. (A nielen preto, že obdržali TAKÉTO super všimné.)
  • Pokiaľ vaše deti najbližšie dni prídu domov zo školy hudobne či graficky naladení, neľakajte sa. Možno len pokračujú v prípravách na veľkú jesennú súťaž s nakladateľstvom Ventures books. Viac info o súťaži, do ktorej sa zapája temer každá trieda nájdete TU.
  • Najbližší týždeň drž(í)me spoločne vašim-našim deťom zo 6. až 8. ročníka prsty na Olympiáde z anglického jazyka. Nech sa (im) darí!

  Udialo sa...

  • Akiste neuniklo vašej pozornosti, že v rámci tohto newslettra sme si urobili malú galériu. Práce šikovných dievčat z našej školy zaujali aj porotcov vo výtvarnej súťaži Svet bez násilia očami detí. Úspech našich žiačok podčiarkuje fakt, že ocenené v tejto kategórii boli len štyri práce. Viac o súťaži očami učiteľky Janky Dovinovej (aj fotky autoriek s ich dielami) hľadajte TU.
  • Koniec októbra patril ako tradične na našej škole Halloweenskému karnevalu. Na posledný deň pred jesennými prázdninami sa deti poctivo pripravovali (TU, TU, TU) a napokon si ho aj riadne užili (TU, TU, TU).
  • Najstrarší žiaci našej školy dosiahli ďalší zaujímavý úspech. Trieda 8.Z obsadila (s denným nástrelom 340 bodov) pekné druhé miesto v okresnom Jazykovom WocaBee šampionáte. Pokojne overte vo výsledkoch (teda TU).
  • Uplynulý týždeň v školskom klube patril finančnej gramotnosti. Deti sa podrobne zoznamovali s peniazmi, ale aj učili rozvážne s nimi narábať. A finančnej gramotnosti (prepojenej s futbalom) sa venovala aj naša týždňová výzva No.4. Viď TU.
  • Naďalej radi čítame a k čítaniu vedieme rôznymi cestami. Na besedu so spisovateľkou doputovali naši štvrtáci a piataci. Na návštevu knižnice sa podujala v klube aj naša najmladšia 1.A.
  • Z neočakávane príjemného novembrového počasia sa vytešujú naše exteriérové krúžky. Outdoorový pátral po keškách v Trenčíne či súťažil na zážitkových Horyzontoch, turistický oddiel 2 dobyl Kňaží stôl nad obcou Ľutov a turistický 1 zasa opekal na Záblatskej kyselke.
  • Tak teda veľa parádnych zážitkov v spomínanom exteriéri s deťmi aj počas nadchádzajúcich voľnejších dní. Do čítania o mesiac.

  Copyright © *2022* *SZŠ FUTURUM*, All rights reserved.

  Our mailing address is: skola@szsfuturum.sk

 • Riaditeľské voľno

  OZNAM

  Dňa 18.11.2022 je na základe rozhodnutia riaditeľky školy udelené riaditeľské voľno z organizačných dôvodov.

  Posledný deň vyučovania v tomto týždni je streda 16.11.2022. Dňa 17.11.2022 je štátny sviatok.

  Nástup do školy je v pondelok 21.11.2022.

  Ďakujeme za pochopenie.

 • POZVÁNKA - DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ

  ... pre rodičov a deti - predškolákov 

  Milí rodičia, milí predškoláci!

  Pozývame vás na 

   

  DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ

   

  24.11.2022              8:15 – 10:15            SZŠ FUTURUM

   

  Máte budúceho prváčika?

  Príďte spolu na „ochutnávku“ do SZŠ FUTURUM.

   

        Budete mať príležitosť:

  • Vidieť priestory školy     
  • Navštíviť učebne
  • Stretnúť sa so žiakmi
  • Stretnúť sa s učiteľmi
  • Stretnúť sa s vedením školy
  • Klásť otázky
  • Zúčastniť sa na vyučovaní

   

  Prosím, aby ste svoj záujem o zúčastnenie sa na dni otvorených dverí potvrdili najneskôr do pondelka 21.11.2022 emailom na adrese:

  sekretariat@szsfuturum.sk 

   

   

 • kampaň "Nepotrebné vecičky do našej školskej kuchynky"

  Milí rodičia, ak máte doma nepoužívané kuchynské vybavenie, radi ho prijmeme a zužitkujeme u nás v škole. Ďakujeme za váš záujem a ekologicko-pragmatický prístup.

 • Súťažíme v jazykoch s WocaBee

  6. - 8. ročník sa v druhej polovici októbra zapojil do štvrtého ročníka inovatívnej súťaže pre školy Jazykový WocaBee šampionát. Súťaž prebieha pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a súťaží sa online v aplikácii na učenie slovíčok s názvom WocaBee.

  Žiaci sa v aplikácii učia novú slovnú zásobu vrátane výslovnosti moderným a veľmi efektívnym spôsobom.
  V súťaži sa hodnotí usilovnosť žiakov v učení cudzích jazykov, meraná počtom bodov získaných za precvičovanie slovíčok.

  Vďaka tejto aplikácii vieme dosiahnuť zlepšenie jazykových vedomostí našich žiakov a motivovať ich k učeniu jazykov, ktoré sú v dnešnej dobe mimoriadne dôležité.

  Sme veľmi radi, že aj na našej škole učíme cudzie jazyky inovatívnym spôsobom, ktorý prináša žiakom skutočné výsledky!

  Trieda 8.Z sa v okresnom kole za mesto Trenčín umiestnila na krásnom 2. mieste. GRATULUJEME!

 • JESENNÉ PRÁZDNINY

  Oznam

  Jesenné prázdniny budú v termíne od 28.10.2022 (piatok) do 31.10.2022 (pondelok). V utorok 1.11.2022 je štátny sviatok.

  V škole sa opäť uvidíme v stredu 2.11.2022.

  Všetkým žiakom prajeme pekné prázdniny a tešíme sa na vás po prázdninách!

 • OBĽÚBENÝ KARNEVALOVÝ DEŇ UŽ TENTO ŠTVRTOK

  Happy halloween, skrátený klub a krúžky k tomu.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Súkromná základná škola FUTURUM, 1. mája 169/9, 911 01 Trenčín
  1. mája 169/9 , 911 01 Trenčín
 • Sekretariát školy:
  +421 905 905 297, 032/ 2021305

Fotogaléria