Online rozvrh

 • Čo je nové vo Future ???

  ​​​​​​​​​​​​​​informačný newsletter školy, číslo: 12-2021/22, júl 2022

  Zapíšte si...

  Ak chcete vedieť viac, jednoducho klikajte (a potom čítajte) VIAC >>.

  • Na Školský rok 2021/2022 je už definitívne za nami. Ď.A.K.U.J.E.M.E vám v ňom za korektnú spoluprácu, zhovievavosť a tiež nenútené a trefné pripomienky k našej práci.
  • V mesiaci august bude možnosť deti na pár (celkom päť) dní poslať do školy. Letná škola na SZŠ Futurum bude prebiehať v termíne 22. - 26. august (v čase 7:45 až 15:45). O deti sa bude "starať" v dopoludňajších hodinách dvojička našich učiteľov a po obede aj dvojica vychovávateľov. (Medzi nimi aj naše nové posily - Šaňo a Dominika). Záväzné prihlasovanie prebehne prostredníctvom Edupage (časť Prihlasovanie) od 15. do 17. augusta. 
  • Rodičom, ktorí dali deti do letných denných táborov v júli bude vrátená časť poplatku. Dôvodom sú nižšie reálne ako očakávané náklady. Ak si preplatok nestihnete vyzdvihnúť v lete, žiaden stres, môžete tak učiniť začiatkom septembra.
  • Ku koncu školského roka sa lúčime aj s jednou stálicou a jednou relatívne novou tvárou učiteľského zboru. Mladý matikár Michal Janíček bude na Future chýbať. V jeho novej výzve v domovskej Novej Dubnici mu prajeme veľa úspechov. Rovnako veľa šťastia na novom pôsobisku v Trenčíne prajeme aj budúcej slovenčinárke (našej doterajšej zastupujúcej vychoške) Natálke Lehockej. Za prácu odvedenú v prospech detí (a našej školy všeobecne) obom patrí veľká vďaka a uznanie.
  • V školskom roku 2022/2023 sa budú deti stretávať aj s novými členmi v pedagogickom tíme. Kto vystuží naše rady od ďalšieho školského roka prezradíme v najbližšom newslettri. Všetkým však už teraz prajeme, aby ich práca s vašimi-našimi deťmi napĺňala čo najviac.
  • Navzdory prázdninám naša redakcia v písaní nepoľavuje. Najbližší newsletter čítajte preto opäť presne o mesiac - 15. augusta na webovej stránke školy.

  Udialo sa...

  • Záver školského roka bol poriadne teplý a zároveň nabitý. Druhostupniari si zodpovedne pripravili zaujímavý a podnetný program pre menšie decká, všetky triedy taktiež aj program pre rodičov. So zaujímavou (anglickou) novinkou vyrukovala pani zástupkyňa. Lúčilo sa viacero decák, ale i učiteľov... No a za to stáli aj oba turnusy denných letných táborov.
  • Všetci žiaci druhého stupňa si v predposledný týždeň školského roka pripravili na etike pre mladšie deti (v tom čase v klube) zábavno-náučné stanoviská s podtitulom Zvieracia stopa. Viac info od pani učiteľky Katky Plevovej TU.
  • V závere školského roka sa uskutočnil 1. ročník súťaže v hláskovaní - Spelling Bee. Súťaže sa zúčastnili žiaci 2.Z, 3.Z a 4.Z. Decká na učili spelovať slovíčka zo slovnej zásoby s ktorou sa oboznamovali počas celého školského roka. Pilotný projekt sa deťom páčil a Zuzka Verešová v ňom hodlá pokračovať ako na triednej, tak aj celoškolskej úrovni budúci školský rok. Fotokoláž slovíčok-zdatných detí TU
  • Vo štvrtok 23. júna ste k nám do školy zavítali (konečne) aj vy, milí rodičia. Ďakujeme za návštevu a príjemnú atmosféru, ktorú sme spoločne mohli vstrebávať. Snáď nám budúci školský rok umožní častejšie spoločné stretávanie sa. Popri zaujímavých pásmach či predstaveniach prvostupniarov, sa nenechal zahanbiť ani stupeň druhý. Pilotný vedomostný kvíz zaujal ako rodičov, tak aj ich ratolesti.
  • O týždeň na to, 30. júna boli deckám rozdané vysvedčenia. Azda najviac tento moment prežívali v ôsmej triede (ktorej žiaci opúšťajú našu školu) a tiež vo IV.Z (ktorá sa lúčila s prvým stupňom a teda aj s pani učiteľkou Gabikou).
  • Prvý týždeň denných letných táborov (4.-8. júl) previedol TÝCHTO našich mladých rytierov Brezinou, kláštorom na Skalke či Trenčianskym hradom. Asi najviac sa však páčila návšteva vojenských kasární (pozor - kasárne prišli dokonca za nami :-)).
  • Počas druhého turnusu, ktorý sme ukončili práve dnes, sme s deťmi cestovali. Cesta časom viedla (v termíne 11.-15. júl) do praveku, druhohôr, po stopách historického Trenčína, do stredoveku, ale aj do budúcnosti. Na záver sme odpálili rakety s posolstvom pre ďalšie generácie. Tak a teraz môžeme smelo cestovať kam len chceme. Čakajú nás totiž PRÁZDNINY !!! !

  Copyright © *2022* *SZŠ FUTURUM*, All rights reserved.

  Our mailing address is:skola@szsfuturum.sk

 • Slávnostné ukončenie školského roka

  Odovzdávanie vysvedčení a letné prázdniny

  Vážení rodičia, milé deti!

   

  Ani sme sa nenazdali a máme tu koniec školského roka 2021/2022. Úspešne sme ho spoločnými silami zvládli, veľa sme sa naučili a prežili sme nejednu peknú spoločnú chvíľu. 

  Za celoročnú prácu budú zajtra 30. júna 2022 o 8:30 žiakom v jednotlivých triedach slávnostne odovzdané vysvedčenia. Vítanou odmenou pre deti určite budú letné prázdniny počas mesiacov júl a august.

  Školské vyučovanie opäť začne v novom školskom roku 2022/2023 dňa 5. septembra 2022.

  Prajeme vám príjemne prežité chvíle oddychu a tešíme sa na vás v septembri!

 • Videoklip - Škola v podaní 6.Z

  Šiestaci na posledných hodinách informatiky a hudobnej výchovy spojili sily a vznikol hudobný videoklip, v ktorom vám predstavia našu školu. Nech sa páči, pozrite si na priloženom odkaze. 

 • Čo je nové vo Future ???

  informačný newsletter školy, číslo: 11-2021/22, jún 2022​​​​​​

  Zapíšte si...

  O dva týždne bude školský rok 2021/22 minulosťou. Dnes sa vám prihovárame predposledným newslettrom. (Ten posledný očakávajte opäť 15. deň v mesiaci.) Čítajte VIAC >>.

  • Na našej škole privítame vo štvrtok 16. júna od 15:00 hod. budúcich prvákov. Program pre nich pripravujú naše vychovávateľky a naši žiaci. Predškoláci zapísaní do Futura sa okrem budúcich pani učiteliek môžu tešiť na netradičné zakončenie rozprávky o Červenej čiapočke, jeden skutočne úchvatný tanec či reklamu na veci, ktoré v obchode len tak nekúpite... Viac však už prezradiť nesmieme. 
  • Milí rodičia, budúci štvrtok ste všetci vítaní v priestoroch školy. Priateľské stretnutie učiteľov, rodičov a žiakov začína 23. júna o 15:00 hod. Na program prvostupniarskych tried s podtitulom Moja cesta školským rokom vás srdečne pozýva 1.A, 1.Z, 2.Z, 3.A, 3.Z a 4.Z. Rovnako tak sú pozvaní aj rodičia druhostupniarov (5.Z, 6.Z, 7.Z a 8.Z). Spoločný kvíz žiakov s rodičmi štartuje rovnako o 15:00 hod.
  • V piatok 24. júna bude z organizačných dôvodov fungovať školský klub len do 14:00 hod. Ďakujeme za pochopenie.
  • Koncom tohto týždňa rozbehneme záväzné prihlasovanie na Denné letné tábory. Každý pracovný deň sa bude vašim-našim deťom venovať dvojica pedagógov. Kompletný program bude súčasťou (piatkovej) správy v Edupage. Edupage /konkrétne časť Prihlasovanie/ využívajte, prosím tiež na prihlásenie svojho dieťaťa.
  • Zároveň dávame do pozornosti, že bude tiež možnosť prihlásiť záväzne dieťa aj do augustovej letnej školy. Túto tiež ozrejmíme v správe. 
  • Posledný školský týždeň sa žiaci druhého stupňa vyberú na spoločnú túru spojenú s opekačkou.
  • Vo štvrtok 30. júna budú deťom rozdané vysvedčenia. Školský klub v tento deň nebude zabezpečený. Ratolesti preto vyzdvihnite zo školy do 9:30 hod. Ďakujeme a prajeme príjemný letný oddych.

  Udialo sa...

  • Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji nám na škole spríjemnila Veľká májová hokejová tipovačka. Celkom sa do nej zapojilo 31 žiakov a 5 pedagógov. Foto ocenených z radov žiakov i učiteľov TU. Za poskytnutie hlavnej výhry ešte raz ďakujeme bývalému výnimočnému slovenskému reprezentantovi - p. Brankovi Radivojevičovi.
  • Desať žiakov z 3.Z doskákalo naozaj vysoko v aprílovej súťaži Matematický klokan. Amelie na miesto ôsme, obe Nelky o stupeň vyššie, piaty skončil Lukáš. Helenka dokonca obsadila bronzovú priečku. No a na stupeň najvyšší doskočila Anetka, ktorá má nie náhodou na fotke na sebe aj pamätné tričko s motívom súťaže. Fotka všetkých klokanov z 3.Z TU.
  • Perfektní boli aj klokani z 1.A, 100%-ný bol v ich triede (kategórii) Lukáš. Foto prvákov TU.
  • K blížiacemu sa letu patrí aj všadeprítomná sviežosť. Tá je aj súčasťou našich jedálničkov. TAKÝTO fajný šalát si "ukuchtili" tretiaci na pracovnom vyučovaní a TAKÚTO pomazánku piataci na technike.
  • Na našej škole učíme deti prezentovať výsledky svojej práce už od nižších ročníkov. Jedna vec je dobrý projekt vytvoriť, iná ho kvalitne odprezentovať. Fotografia zachytávajúca tretiakov pri čine TU.
  • Slovenská ústredná hvezdáreň v Hurbanove udelila diplom našej žiačke Nelke Vašatovej z 3.Z za víťaznú prácu v celoslovenskom kole výtvarnej súťaže "Vesmír očami detí" za jej prácu s názvom "Darček od Petra". Fotka s darčekom od hvezdárne TU. Nelka bola v čase fotky mimochodom čerstvá majsterka Slovenska vo fitness.
  • Naše usilovné detičky z 1.Z poslali svoje milé včeličky na výtvarnú súťaž "Včely, včielky, včeličky". Vyhodnotenie milo prekvapilo všetkých vrátane pani učiteľky výtvarnej výchovy. Vo štvrtok 16. júna si po ceny na vyhodnotenie do Púchova pocestuje osem prvákov. Priam malý výlet umožní aj mikrobus hradený majiteľmi našej školy.
  • 18. mája sa konal výlet do Brna. TU Súčasťou bol hviezdny cirkus v planetáriu, v ktorom sa nachvíľu žiaci 6.-8. ročníka ocitli uprostred vesmíru a stoviek hviezd. Po ňom ich čakala návšteva zábavno-vedeckého centra VIDA, v ktorom žiaci jazdili na bicykli po lane, vyskúšali si miestnosť, ktorá simulovala autobus, vlastným šlapaním poháňali lietadielko či moderovali počasie.
  • Aj tento rok sme sa zúčastnili divadelného predstavenia v anglickom jazyku. Žiaci 4.Z a 5.Z videlil vtipný príbeh o lenivej koze "Lazy goat". 7.Z a 8.Z sa zabavili na príbehu "Last wish".
  • Škola v prírode v Belušských Slatinách na prelome mája a júna patrila určite k headlineom tohto školského roka. Veď sme ju neabsolvovali už dobré tri roky! Čo všetko tam decká zažili ste mohli vyrozumieť z fotiek na facebook-u školy. Zážitky, ktoré si decká odnášajú sú však ešte trvácnejšie.
  • Deň detí na škole bol veľmi špeciálnym dňom. Decká si "svoj" deň spríjemnili celodenným florbalovým turnajom. Sedem tímov rozpútalo neraz zaujímavé zápletky. Zaujímavé boli aj rozhovory či KOMENTÁRE počas zápasov. O konečnej vyrovnanosti svedčí aj fakt, že traja individuálne ocenení hráči pochádzajú z troch rôznych tímov (TU). Veľké absolutórium za celú organizáciu patrí matikárovi Michalovi Janíčkovi.
  • V športovej téme ostaneme. Ani v tejto oblasti sa totiž nebojíme chodiť mimo zabehnuté chodníčky. Telesnú v Elite Gym absolvovali naše piatačky a šiestačky. A ako sa do toho vložili, posúďte sami TU.
  • A maká sa (nielen) na piatackej či siedmackej technike. Dôkazy TU a TU. Vydarenú druhú polovicu mesiaca prajeme.


  Copyright © *2022* *SZŠ FUTURUM*, All rights reserved.

  Our mailing address is:skola@szsfuturum.sk

 • Vyhodnotenie celoslovenskej výtvarnej súťaže "Včely, včielky, včeličky"

  Naše usilovné detičky poslali svoje milé včeličky na výtvarnú súťaž "Včely, včielky, včeličky". 

  A prišlo vyhodnotenie! Ale aké?!  Vo štvrtok 16. 6. si po ceny pocestuje priamo do Púchova našich osem prváčikov z 1. Z. Bude to priam malý výlet. Mikrobusom, hradeným majiteľmi našej školy, bude možné takejto početnej skupine detí zúčastniť sa tohto podujatia a osobne si prevziať ceny za svoje výtvarné práce. 

  Ďakujeme pani majiteľke i pánovi majiteľovi za podporu našich malých umelcov. 

   

  1. miesto:

  Ondrejko Vranka

  "Usilovnice"

   

  3. miesto:

  Mateo Merdaa 

  "Toľko práce všetci máme!"

   

  Cena poroty:

  Davidko Majdlen  

  "Tanec vcielok na zvončekovej lúke"

   

  Hanka Horalová

  "Z lúky rovno do úľa"

   

  Sonička Orlovská

  "Sladký nektár pre Medušku"

   

  Lara Radivojevič 

  "Pod veľkými astrami"

   

  Emma Christine Salapatas 

  "Čo sa deje na zelenej lúke"

   

  Jakubko Miksa

  "Usilovné včeličky"

 • MOJA CESTA ŠKOLSKÝM ROKOM

  Pozvánka pre rodičov a žiakov 1. a 2. stupňa SZŠ FUTURUM

  Vážení rodičia,

  srdečne vás pozývame na priateľské stretnutie žiakov, rodičov, pedagógov a vedenia SZŠ FUTURUM, ktoré sa uskutoční dňa 23. júna 2022 (štvrtok) o 15:00 h. v priestoroch našej školy.

  Tešíme sa na spoločne strávené popoludnie!

   

 • Terchová a turistický krúžok

  Piatok 27.5. a v sobotu 28.5. strávilo deväť detí z turistického krúžku na výlete v Terchovej. V piatok večer zmokli počas prechádzky na rozhľadňu Terchovské srdce, v sobotu si podobne náramne užili pobyt (a pohyb) v Jánošíkových dierach. Podobne príjemný strávaný víkend prajeme dnes aj vám.

 • Čo je nové vo Future ???

  informačný newsletter školy, číslo: 10-2021/2022, máj 2022

  Zapíšte si...

  Už len pol druha mesiaca nás delí od letných prázdnin. Naša škola je však v týchto dňoch viac ako živá. Ak chcete vedieť čím najmä žije, čítajte VIAC >>.

  • Streda 18. mája bude dôležitým dátumom pre našich piatakov. Čaká ich totiž celoslovenské testovanie T5, na ktoré sa pripravujú celý školský rok. Držme im spoločne palce.
  • Rovnaký deň (18.5.) zároveň zvyšní druhostupniari (6.Z, 7.Z a 8.Z) absolvujú zaujímavý výlet do Brna. Hlavným ťahákom bude popri planetáriu aj vedecko-náučné centrum Vida!.
  • Iným výletom pre starších žiakov môže byť ten, ktorý sa vyberie Po stopách Jánošíka. V rámci turistického krúžku (avšak s možnosťou prihlásiť sa pre všetky deti) navštívime Terchovú, kde aj prespíme. Ak by aj vaša ratolesť 27. - 28. mája na "turisťák" predsalen nešla, zabavte ju (aj seba) aspoň TÝMTO netradičným rozhovorom.
  • Darček ku Dňu detí pre našich druhostupniarov bude Futurum florball cup. Akcia, ktorej názov vypovedá o jej charaktere bude niesť znaky profesionálnosti. Na škole veríme, že 1. jún napomôže utuženiu vzťahov a posilní zmysel pre férovosť u našich starších žiakov.
  • Ďakujeme všetkým, tým z vás, ktorí ste vyjadrili predbežný záujem o navštevovanie denných letných táborov na našej škole. Na základe vášho záujmu môžeme potvrdiť ich konanie v stanovených termínoch, t.j. 4.-15.7. a 22.-26.8. Záväzné prihlasovanie prebehne koncom júna.
  • V prípade, že hľadáte aj ďalšie táborové alternatívy, dávame do ponuky tri možnosti dotýkajúce sa našej školy. Lektorka jogy (pani Tureková) pozýva na chalapu, vychovávateľ Bernard zas na lúku a do podsád, resp. do malebnej Terchovej na faru.
  • Tento školský rok bol vskutku náročný na organizáciu krúžkov. Chceme povedať, že napriek tomu väčšina z nich potrvá, ako bolo avizované, do konca mája. Krúžky, na ktorých konanie sa nedali využiť vzdelávacie poukazy sme sa snažili nahrádzať. Ďakujeme za porozumenie a ústretovosť v neraz málo prehľadnej situácii a veríme v lepšie podmienky budúci školský rok.
  • Už len dva týždne delia decká na prvom stupni od obľúbenej Školy v prírode. Do Rodinkova v Belušských Slatinách sa v termíne 30. mája až 3. júna teší spolu až 73 žiakov našej školy.
  • V pondelok 6. júna v doobedňajších hodinách čakajú na žiakov 7.Z prijímačky na nečisto. Pedagógovia zo súkromného gymnázia Futurum pripravia testy z angličtiny podobné tým skutočným prijímacím. Súčasťou "konania" budú aj osobné rozhovory, slávnostné oblečenie či skrátené vyučovanie.

  Udialo sa...

  • 21. a 22. apríla sme si pripomenuli medzinárodný Deň Zeme. Rôzne aktivity si na vlastnej koži zažili decká všetkých ročníkov. Veríme, že okrem peknej spomienky ostane aj nejaká tá vedomosť či rovno povedomie o tom, prečo je dôležité správať sa a žiť čo najviac v súlade s prírodou.
  • Na prelome apríla a mája sme sa viac ako inokedy pustili do záhradníčenia. Záujem o prácu na vyvýšených záhonoch prejavujú deti zo všetkých ročníkoch. Statných junákov, ktorí sa neboja ani vlečky hliny môžete (od)sledovať TU.
  • Druhá májová nedeľa patrí na celom svete našim mamám a mamičkám, babkám a babičkám. Decká na vyučovaní, ale aj v klube vyrábali pekné darčeky (foto TU, TU, TU či TU). Pekný odkaz na stránku nahrali naši druháci.
  • Naša škola samozrejme v týchto dňoch žije tiež hokejom. Viacero detí, ale aj učiteľov sleduje majstrovstvá sveta vo Fínsku aj s natipovaním tiketom. Za uhádnutého víťaza zápasu bod, za presný výsledok body tri. Kto preukáže najlepší odhad sa dozvieme na konci mesiaca máj.
  • Decká z 8.Z privítali na hodine výtvarnej výchovy vzácnu návštevu. Nielen o víziách či fungovaní mesta ako takého im rozprával sám pán hlavný architekt mesta Trenčín. Ten sa potešil, že konečne prezentoval dlhodobé vízie ľudom, ktorí budú o desať-pätnásť rokov ekonomicky aj spoločensky najaktívnejšou skupinou žijúcou v meste. Žiakom predstavil tiež vizualizáciu, ako bude po rekonštrukcii vyzerať Ulica 1. mája.
  • Máj priniesol do klubu možnosť vonkajšieho vyžitia sa našich-vašich ratolestí. Najviac nás aktuálne bavia okrem športov (futbal, florbal, basketbal) aj behacie hry - totemy, resp. indiánske safari
  • Veľa síl do celého týždňa a nasledujúcich dní.
  •  
  • Copyright © *2022* *SZŠ FUTURUM*, All rights reserved.
  • Our mailing address is:skola@szsfuturum.sk
 • DEŇ MATIEK

  Srdce matky je veľké, nekonečne milujúce i odpúšťajúce!

  V mene celého kolektívu školy vám prajeme, aby ste zo svojich detí mali vždy radosť. Ak sa vo vašich očiach niekedy kvôli nim objavia slzy, nech sú to len slzy šťastia a radosti.

  ​​​​​​​
 • Denné tábory - predbežný záujem

  Milí rodičia žiakov prvého až piateho ročníka, prosíme vás o vyplnenie dotazníka Školský denný tábor - predbežný záujem. Nájdete ho v Edupage, v časti prihlasovanie. Pomôžete nám tak lepšie personálne či logisticky naplánovať program pre vaše deti počas letných dní.

 • Denné tábory - save-the-date

  Milí rodičia, aj tento rok bude naša škola fungovať aj počas leta. V priebehu budúceho týždňa zašleme bližšie informácie aj postup, ako možno svoje dieťa predbežne prihlásiť. Príjemný víkend.

 • Čo je nové vo Future ???

  informačný newsletter školy, číslo: 9-2021/2022, apríl 2022

  Zapíšte si...

  Zo školského roka sme ukrojili tri štvriny, Veľká noc je predo dvermi a apríl takmer v polovici. Správny čas na ďalší infolist. Mesiac knihy nahradil mesiac prírody, lesov a tak celkovo Zeme. Prečítajte si, čo sa udialo na našej škole na prelome marca a apríla. Neváhajte chcieť vedieť VIAC >>.

  • Ak ešte stále nemáte v kalendári poznačený termín školy v prírode, vedzte, že vašich drobných prvostupniarov "unesieme" v týždni od 30. mája do 3. júna. Našim "úkrytom" pred svetom bude chata v obci Belušské Slatiny. Viac informácii čoskoro na Edupage.
  • Nabudúci týždeň si rozličnými aktivitami pripomenieme celosvetový Deň Zeme. Viac nižšie. Pokiaľ má vaše dieťa v šatníku tričko alebo nohavice zelenej (príp. hnedej) farby, "vyzbrojte" ho, prosím, v piatok 22. apríla práve týmto kúskom. Z ďalšieho programu:
   • Žiakov 2.Z a 3.A čaká workshop lesnej pedagogiky už vo štvrtok 21. apríla ráno.
   • Decká z 3.Z, 4.Z, 5.Z a 6.Z poputujú v piatok 22. apríla do zátOKy pOKoja na environmentálny program pripravený TSK.
   • Aj našich najmladších a najstarších čakajú zaujímavé aktivity. Nechajte sa prekvapiť.
  • 4. mája čaká našich ôsmakov veľká životná udalosť. Absolvujú totiž prijímačky na gymnázium FUTURUM. Budeme im silno drzať palce.
  • 25. mája sa deti po dlhej dobe opäť dostanú do divadla na anglické predstavenie.
   • 4.Z a 5.Z sa zabavia na "Lazy goat".
   • 7.Z a 8.Z získajú možnosť overiť si svoju angličtinu pri "Last wish".
  • Na záver Zapíšte si riadna dávka hrdosti. Všetky decká sú originál a každé ukrýva nejaký špecifický talent. Podaktorí ho objavia a rozvíjajú už v mladšom školskom veku. Patria k nim aj Samo či tri naše Nelky - Samo Špirka (5.Z), Nelka Budjačová (5.Z)Nelka Vašatová (3.Z), Nelka Petríková (3.Z). Ich športové úspechy v konkurencii celého Slovenska tešia aj nás.

  Udialo sa...

  • Náš reading corner pod patronátom Evky Navrátilovej zaznamenáva kontinuálny progres. Najväčšiu radosť má pani učiteľka z toho, že v čítaní a angličtine napredujú naše-vaše deti. Viac TU.
  • Mesiac knihy využili naši najmenší žiaci na návštevu knižnice na Hasičskej ulici. Prváci sa tam stretli aj so skutočným včelárom, druháci zas tvorili usilovne sťa včeličky a usmievali sa presne TAKTO. Pripravený "korunkový" program dokázal dokonca zaujať aj našich štvrtákov. Viď TUNo a štvrtáci kadečo zažili aj v rámci vyučovania. Viac TU.
  • Minulý piatok - 8. apríla si dve nádejné umelkyne - Mia Válková (2.Z) a Nelka Vašatová (3.Z) prevzali ocenenie v ZUŠ K. Pádivého (viď TU). Spomenutým dievčatám ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy a ostatným za to, že vďaka ich pohľadu na vesmír je naša chodba pestrejšia. Viď napr. TU.
  • Realitou je tiež jar a s ňou spojená práca vonku. Na technike sa zhotovovalo parenisko, vytvárali zajačkovské kvetináče či wanna-be vlasaté kvetináče. Pokračujeme tiež aj v renovácii záhradných lavičiek.
  • Začiatok apríla patril samozrejme aj Veľkonočnému tvoreniuTAKTO sa uviedli tretiaci a štvrtáci, TAKTO pochlapili siedmaci.
  • No a radosť máme aj z našich šiestackych architektov. Všetkých pohrade v koláži ich nájdete exkluzívne len TU
  • V stredu 13. apríla sa na druhom stupni uskutočnil pilotný ročník všestrannej súťaže Gaming decathlon. Siedmaci a ôsmaci na vlastnej koži zažili obľúbenú súťaž našich "futuráckych" gymnazistov". Veruže si ju poriadne užili. Ukážka TU.
  • Do škôl v Trenčianskom kraji mieri detská výtvarná súťaž Lacove chrobáky odvolávajúca sa na odkaz pána Jozefa Lacu - významného slovenského koleopterológa a rodáka z nášho regiónu. Naši druhostupniari sa zapojili do internej školskej súťaže v rámci ktorej navrhovali logo súťaže. Za víťazný návrh získala Zorka Horvátová tričko s motívom parku Jozefa Lacu. Konečný návrh loga TU.
  • V pondelok sa 28 detí na prvom stupni a jeden žiak 7. ročníka zapojili do súťaže Matematický klokan. Výsledky na stránku matematickyklokan.sk doskáču najneskôr 3. mája. Každý žiak nájde svoj výsledok pod kódom s ktorým počítal. 

  Copyright © *2022* *SZŠ FUTURUM*, All rights reserved.

  Our mailing address is:skola@szsfuturum.sk

 • VEĽKONOČNÉ PRÁZDNINY

  Vážení rodičia a milé deti!

  Blížia sa veľkonočné sviatky a s nimi spojené prázdniny.

  Budúci týždeň sa v škole stretneme v pondelok, v utorok a v stredu.

  Veľkonočné prázdniny budú v termíne od 14.4.2022 (štvrtok) do 19.4.2022 (utorok).

  V škole sa opäť stretneme po prázdninách v stredu 20.4.2022.

  Všetkým prajeme príjemné prežitie sviatkov!

 • Čo je nové vo Future ???

  informačný newsletter školy, číslo: 8-2021/2022, marec 2022 

  Zapíšte si...

  Marec sa preklápa do svojej druhej polovice. K prianiu vydarených nadchádzajúcich týždňov pripájame aj informácie o dianí na našej škole v kocke. Čítajte viac po kliknutí na tlačidlo  VIAC >>.

  • Napriek tomu, že pandemické opatrenia sa významne uvoľnili, aj naďalej je potrebné riadiť sa v škole platnými usmerneniami aktualizovaného Školského semafora - TU. Povinnosťou sú rúška v spoločných priestoroch. Zmena nastáva najmä pri karanténnych opatreniach. Spolužiaci pozitívneho žiaka neputujú do karantény, ale ako úzky kontakt by mali nasledujúcich desať dní nosiť v triede rúška.
  • V týchto dňoch taktiež vydávame ďalšie sady antigénovových testov. Ideálne je, pokiaľ si ich prevezmete ráno, keď priveziete vaše ratolesti do školy. 
  • V polovici apríla nás čakajú posledné prázdninové dni v tomto školskom roku. Veľkonočné prázdniny budú prebiehať v termíne od 14. do 19. apríla. Deti radi uvidíme v škole v stredu 13. apríla a následne rovnako opäť v stredu - 20. apríla.
  • Predzápis a zápis sú dve stretnutia, na ktoré sa v najbližších dňoch tešíme a svedomito pripravujeme. ZÁPIS do školy má vskutku zaujímavý termín. Uskutoční sa totiž v prvý aprílový deň. PRIHLÁŠKU je potrebné vyplniť do 26. marca.
  • Marec je vyhláseným mesiacom kníh. Na škole sme pripravili aktivizujúce aktivity pre I. aj II. stupeň. Štvorkolový knižný kvíz overí zručnosti našich najmenších. Knižnú výzvu pre druhostupniarov si môžete doma "strihnúť" aj vy. Nevýhodou pre vás je fakt, že do žrebovania o poukážku na nákup kníh môžu byť zaradené iba deti. Zadanie výzvy TU, rôzne varianty (a.k.a. knižné mixy) TU, TU a TU.
  • Mesiac knihy sme využili aj na obohatenie anglického čitateľského kútika. Pribudol napr. obľúbený Tom Gates, séria záhadných príbehov od autorky Helen Moss či zaujímavé knižky od Michaela Morpurga. Veríme, že budú pre našich mladých čitateľov skutočným obohatením.
  • Tradičná medzinárodná matematická súťaž Matematický klokan sa bude pre všetky prihlásené deti konaťv pondelok 11. apríla. Klokana si tento rok vyskúša štyridsaťtri prvostupniarov a dvojica druhostupniarov. Viac informácii o súťaži nájdete TU

  Udialo sa...

  • Marec sme v škole odpálili karnevalovým dňom. O tom, že si ho decká v klube patrične užili svedčia aj zábery z akcie. Zaspomínajte spolu s deťmi TU, TU, TU či TU.
  • Ešte predtým sa naša škola odela do fašiangového šatu. Deti sa poctivo karnevalovo ladili už vo februári. Napríklad takí naši ŠTVRTÁCI - kreatívna výtvarná s maskami, konzumácia šišiek či pestré obrázky svedčia o farebnej pestrosti a tvorivej radosti. 
  • Na škole sme objavili nového všetkovedka. Ak chcete zistiť, aký enormný počet súperov v celoslovenskej súťaži všeznalosti predstihol Tomáš Lengyelfalusy zo 4.Z, klikajte na náš facebook TU.
  • Zaujímavé chemické pokusy začiatkom marca absolvovali naši najstarší žiaci. Momentky z "pokusovania" so sódou, octom, manganistanom draselným či kyselinou sírovou nájdete TU či TU.
  • Deväť našich žiakov navštívilo školu aj počas jarných prázdnin. Na svoj pobyt sa dokonca ani priveľmi nesťažovali. V rámci Indiánskej jari si totiž užili množstvo času pri hrách vonku, nechali sa zaujať výrobou náramkov priateľstva, lovom moriakov, medveďov a byvolov či tancovaním okolo totema. Fotospomineky z indiánskeho trojdnia TU či TU.
  • Na záver jeden exkluzívny pozdrav (TU): Siedmaci a ôsmaci lyžujú tento týždeň v Jasnej. Počasie a podmienky na LVVK (lyžiarsky výchovno-výcvikový kurz - pozn. autora) ideálne, na izbách a v spoločenských priestoroch príjemná atmosféra. Majte sa podobne príjemne.

   

  Copyright © *2022* *SZŠ FUTURUM*, All rights reserved.

  Our mailing address is:skola@szsfuturum.sk

 • OZNAM

  Rodičia, ktorí v decembri vyjadrili záujem o antigénové testy určené na samotestovanie žiakov, si môžu piatu časť testov vydvihnúť v utorok 15.3.2022 alebo v stredu 16.3.2022 ráno medzi 7:00 a 8:30 vo vstupnej časti školy.

  Zároveň pripomíname rodičom žiakov SZŠ FUTURUM, ktorí samotesty obdržali, aby pravidelne dopĺňali evidenciu použitia samotestov (cez edupage: Štart - Žiadosti/ Vyhlásenia - Domáci AG samotest - oznámenie o použití). Evidenciu vydaných a použitých samotestov vyžaduje MŠVV a Š SR. R

  Ďakujeme za pochopenie.

 • Jarné prázdniny

  Jarné prázdniny začínajú v pondelok 7. marca 2022 a končia v piatok 11. marca 2022.

  Vyučovanie pokračuje v pondelok 14. marca 2022 (nezabudnite pri návrate predložiť alebo poslať prostredníctvom EduPage tlačivo Vyhlásenie o bezpríznakovosti).

  Prajeme vám veľa slnka, snehu a pekných prázdninových zážitkov!

 • Indiánske trojdnie počas jarných prázdnin

  Milí rodičia, počas prvých troch dní jarných prázdnin máte možnosť svoje deti poslať do školy. Tematický indiánsky program bude doplnený hodinkou matematiky a hodinkou slovenčiny denne. Pokiaľ máte záujem prevychovať svoje dieťa v indiánskom duchu, napíšte prosím triednemu učiteľovi vášho dieťaťa. Bližšie informácie pošleme len rodičom prihlásených detí. Howgh!

 • ZÁPIS DO PRVÉHO ROČNÍKA

  Vážení rodičia budúcich prvákov,

   srdečne vás pozývame na zápis do 1. ročníka pre školský rok 2022/2023, ktorý sa uskutoční 

  dňa 1. apríla 2022 (piatok)  od 14:00 do 18:00 h

  v priestoroch  SZŠ FUTURUM, 1. mája 169/9 Trenčín.


  Pred zápisom je potrebné vyplniť elektronickú prihlášku, ktorú nájdete na webovom sídle školy v ľavom menu.

  Žiakov prijímame do naplnenia kapacity, preto ak ste pre nás rozhodnutí, neváhajte sa s nami spojiť.


   K zápisu je potrebné:

  • osobná účasť dieťaťa
  • rodný list dieťaťa
  • občiansky preukaz zákonného zástupcu
  • vyplnená elektronická  prihláška, v prípade, že rodičia nemajú možnosť vyplniť prihlášku elektronicky, vyplnia ju v papierovej forme priamo pri zápise  
  • žiadosť o prijatie do 1. ročníka podpísaná oboma zákonnými zástupcami 
  • účasť oboch zákonných zástupcov je nutná, v prípade neúčasti jedného zákonného zástupcu, prítomný zákonný zástupca predloží  tlačivo "Čestné " neprítomného zákonného zástupcu
  • doklad o školskej zrelosti z MŠ (ak máte k dispozícii).


  Ostatné tlačivá k zápisu:

   ziadost_o_prijatie.docx

  Ziadost_o_predcasne_zaskolenie.docx

  cestne_vyhlasenie(4).docx

  ​​​​​​​Suhlas_zakonneho_zastupcu_dietata_o_spracovani_udajov.doc  Bližšie informácie nájdete v ľavom menu v sekcii ZÁPIS DO 1. ROČNÍKA

  V prípade ďalších informácií nás kontaktujte telefonicky 0905 905 297, e-mailom skola@szsfuturum.sk

 • PRIJÍMACIE POHOVORY NA 2. STUPEŇ

  PRIJÍMACIE POHOVORY NA 2. STUPEŇ SZŠ FUTURUM PRE ŠKOLSKÝ ROK 2022/2023

  Súkromná základná škola FUTURUM v Trenčíne organizuje prijímacie pohovory do všetkých ročníkov
  druhého stupňa pre školský rok 2022/2023.

  Všetkých záujemcov o štúdium na našej škole pozývame na prijímacie pohovory z predmetov
  slovenský jazyk a literatúra, matematika a anglický jazyk, ktoré sa budú konať dňa 12.4.2022.

  Elektronickú prihlášku je potrebné podať najneskôr do 26.3.2022. Prihlášku nájdete na stránke
  školy v sekcii Zápis/Prestup: Elektronická prihláška
  Po prijatí elektronickej prihlášky zašleme jednotlivým uchádzačom bližšie informácie o obsahu
  prijímacích pohovorov.

  Benefity štúdia na našej škole zahŕňajú rozšírenú výučbu anglického jazyka v rozsahu 5 vyučovacích
  hodín týždenne, nízky počet žiakov v triedach a rodinnú atmosféru.

  Tešíme sa na stretnutie s vami!

 • Aktuálne informácie

  Aktualizovaný školský semafor k 25. 2. 2022

  Prehľad najdôležitejších zmien v školskom semafore:

  IZOLÁCIA/ KARANTÉNA

  - v prípade pozitívneho výsledku Ag samotestovania žiaka počas školského roka žiak zostáva doma, rodič kontaktuje detského lekára (ktorý mu stanoví ďalší postup) a oznámi škole, že žiak mal pozitívny výsledok Ag samotestu,

  - do domácej izolácie ide iba žiak s pozitívnym výsledkom Ag samotestu, jeho spolužiaci naďalej navštevujú školu, pokiaľ neprejavujú príznaky COVID-19

  - ak sa osoba pozitívna na ochorenie COVID-19 vyskytne v domácnosti žiaka, zostáva v karanténe len tento žiak, jeho trieda pokračuje v prezenčnom vyučovaní,


  RÚŠKA/ RESPIRÁTORY

  - ak sa v škole vyskytne žiak pozitívny na ochorenie COVID-19, žiaci, ktorí s ním boli v úzkom kontakte, nejdú do karantény, pokiaľ neprejavujú príznaky ochorenia COVID-19. Namiesto karantény sa zavádza nosenie respirátora/rúška po dobu 10 dní od posledného kontaktu s pozitívnou osobou v triede pri zachovaní prezenčnej výučby,

  Ospravedlnenie dochádzky :

  - rodič môže svojím rozhodnutím ospravedlniť žiaka na 5 po sebe nasledujúcich vyučovacích dní(víkendy a sviatky sa nepočítajú) aj z dôvodu ochorenia,

  - pri absencii viac ako 5 po sebe idúcich vyučovacích dní z dôvodu ochorenia musí rodič predložiť "Potvrdenie od lekára" od všeobecného lekára pre deti a dorast, ktorý má vedomosť o prebiehajúcom ochorení,

   Naďalej ostáva v platnosti odoslanie tlačiva o bezpríznakovosti, ak žiak nebol v škole viac ako 3 dni (vrátane víkendu).

  Aktualizovaný školský semafor https://www.minedu.sk/data/att/22310.pdf


Novinky

Kontakt

 • Súkromná základná škola FUTURUM
  1. mája 169/9 , 911 01 Trenčín
 • Sekretariát školy:
  +421 905 905 297, 032/ 2021305

Fotogaléria