Online rozvrh

 • MATEMATICKÝ KLOKAN

  Dávame vám do pozornosti najväčšiu medzinárodnú matematickú súťaž pre žiakov základných škôl MATEMATICKÝ KLOKAN, určenú pre žiakov 1. až 9. ročníka.

  Súťaž sa bude konať 11. apríla 2022.

  Prihlásiť sa je možné do  4. marca 2022.

  V prípade záujmu sa prihláste u svojich triednych učiteľov (1. stupeň) alebo u p. učiteľa Janíčka (2. stupeň).

  Poplatok za účasť na súťaži je 5 €. Poprosíme uhradiť štartovné pri prihlasovaní sa. 

  Tešíme sa na vašu účasť!

  Viac informácií na plagátoch a www.matematickyklokan.sk

 • OZNAM

  Rodičia, ktorí v decembri vyjadrili záujem o antigénové testy určené na samotestovanie žiakov, si môžu štvrtú časť testov vydvihnúť v utorok 22.2.2022 alebo v stredu 23.2.2022 ráno medzi 7:00 a 8:30 vo vstupnej časti školy.

  Zároveň pripomíname rodičom žiakov SZŠ FUTURUM, ktorí samotesty obdržali, aby pravidelne dopĺňali evidenciu použitia samotestov (cez edupage: Štart - Žiadosti/ Vyhlásenia - Domáci AG samotest - oznámenie o použití). Evidenciu vydaných a použitých samotestov vyžaduje MŠVV a Š SR. R

  Ďakujeme za pochopenie.

 • Čo je nové vo Future ???

  informačný newsletter školy, číslo: 7-2021/2022, február 2022

  Zapíšte si...

  Ani v priebehu februára sme nezabudli na pravidelný sumár z diania na našej základnej škole. Príjemné čítanie prajeme po kliknutí na tlačidlo  VIAC >>.

  • Naša škola za zapojila do ďalšieho kola ministerského projektu Spolu múdrejší #3. O jeho spustení sme informovali v TEJTO novinke na našej webovej stránke. V prípade záujmu o doučovanie vašej ratolesti, najlepšie učiníte ak budete kontaktovať priamo konkrétneho pedagóga.
  • Začiatkom marca čakajú deti jarné prázdniny. V termíne od 7. do 11. marca sa potešia z voľna spoločne so svojimi rovesníkmi z Banskobystrického a Žilinského kraja. V škole sa s deťmi stretneme opäť v pondelok 14. marca. 
  • Už takmer týždeň u nás v školskom klube zarezáva nová kolegyňa. Natálka Lehocká získava cenné skúsenosti najmä pri práci s našimi najmenšími - prvákmi. Zatiaľ nám vypomôže do konca aktuálneho školského roka. Ďalšou pedagogičkou s ktorou vaše-naše deti prichádzajú do kontaktu je Jana Ovesná. Skúsená učiteľka angličtiny a zamestnankyňa Jazykovej školy v Trenčíne pomáha zlepšiť konverzačné zručnosti všetkých našich žiakov.
  • Poznáte v svojom okolí niekoho, kto sa rozhoduje tom, či dať alebo nedať svoje dieťa do našej školy? Ak áno, máte možnosť mu preposlať TENTO článok, kde sme sa snažili opísať, ako SZŠ Futurum vyzerá. Pokiaľ je váš známy pre našu školu rozhodnutý, nech smelo vyplní formulár na TOMTO linku ako registráciu na Predzápis.
  • Ak neviete komu fandiť po skončení Olympijských hier, máme pre vás jeden zaručený tip. 28. februára sa dvojica šiestačiek-recitátoriek zúčastní obvodného kola súťaže Hviezdoslavov Kubín. Reprezentovať našu školu budú Evka Rašičová a Jasmínka Navrátilová.
  • Mesiac marec, ktorý sa pomaly hlási o slovo je o.i. aj mesiacom knihy. Okrem rozšírenia ponuky knižiek v angličtine v našej školskej knižnici, plánujeme pokračovať v započatých aktivitách zameraných na podporu kladného vzťahu ku knihám a na rozvoj čitateľskej gramotnosti našich žiakov.

  Udialo sa...

  • To, že februárové dni v roku 2022 patria športu a myšlienke olympizmu si v škole všetci veľmi dobre uvedomujeme. Našim športovcom súťažiacim v ďalekom Pekingu sme fandili naplno (dôkazy TU, TU alebo TU) a z času na čas sme na nich aj "hodili očkom". °-)
  • Februárovou témou sú prirodzene aj fašiangy. Vďaka našej Anke si na vlastnoručne pripravených sladkých fánkach mohli TAKTO spoločne pochutiť piataci po hodine techniky. 
  • Opäť dávame do vašej pozornosti aj oddelenie stratov a nálezov s ultimátnym odkazom pre všetky stratené artikle. Pokiaľ TIETO kúsky do konca februára majiteľa nenájdu, poputujú majiteľom novým. Stratené-nájdené veci sa nachádzajú hneď za vchodom do školy na ľavej strane.
  • Dovoľte taktiež drobný návrat: V školskom klube Futuráčik nebol január iba o radovánkach v snehu. Za všetky hodnotné aktivity spomenieme BAVLNKOVANIE 3.A či VESMÍRNE DOBRODRUŽSTVÁ 4.Z.
  • Dve z tried našej školy sa vybrali do GMAB - teda do Galérie Miloša Alexandra Bazovského.
   • Naši najstarší žiaci sa tam vybrali počas hodiny výtvarnej výchovy. Po prehliadke galérie si v rámci tvorivých dielní, vyskúšali rôzne kreatívne techniky. A galéria vznikla aj na spodnej chodbe našej školy. Viď umelecký dôkaz TU.
   • Podobne sa prehliadky a tvorivých dielničiek dočkali aj naši štvrtáci v školskom klube. Viac nájdete na našom facebooku TU.
  • O tom, že zaujímavú (keramikársku) výtvarnú mali aj naši piataci zas nepochybujte TU.
  • Druháci si zas počas tohto týždňa mohli vyskúšať, aké to má zdravotník, ktorý obväzuje zranenia. Viac TU. Prajeme vám, nech vám podobnú pomoc počas nadchádzajúceho víkendu netreba poskytovať. :-)

   

  Copyright © *2022* *SZŠ FUTURUM*, All rights reserved.

  Our mailing address is: skola@szsfuturum.sk

 • Oznam

  Návrat po prázdninách

  Dňa 4. februára 2022 (piatok) sú polročné prázdniny.

  Vyučovanie bude pokračovať v pondelok 7. februára 2022. Pred nástupom do školy odporúčame žiakov  otestovať školskými samotestami.

  V prípade, že sa u vášho dieťaťa vyskytuje kašeľ, nádcha, bolesť hlavy, prípadne iné zdravotné ťažkosti, je lepšie, keď ho ospravedlníte u triedneho učiteľa.

  Nezabudnite pred návratom do školy, priniesť v papierovej forme alebo poslať prostredníctvom EduPage "Vyhlásenie o bezpríznakovosti  žiaka".  

  Tlačivo: Vyhlasenie_o_bezpriznakovosti_ziaka.docx

  Prajeme krásny predĺžený víkend!

 • PROJEKT SPOLU MÚDREJŠÍ

  Vážení rodičia!

   

  Naša škola sa zapojila do programu MŠVVaŠ SR Spolu múdrejší 3 realizovaného z Plánu obnovy a odolnosti SR.

  Cieľom programu Spolu múdrejší 3 je prostredníctvom kvalitného a dostupného doučovania žiakov vytvárať podmienky na zlepšovanie ich vedomostí a zručností. 

   

  Do programu sú zapojení pedagógovia:

  J. Vaňová (slovenský jazyk a literatúra; matematika)

  Z. Verešová (anglický jazyk)

  E. Navrátilová (slovenský jazyk a literatúra; matematika; anglický jazyk)

  O. Pompa (slovenský jazyk a literatúra; matematika; anglický jazyk)

  N. Šišovská (slovenský jazyk a literatúra; matematika)

  M. Janíček (matematika)

  V. Margetínová (anglický jazyk) a

  R. Ando (nemecký jazyk)

   

  Program prebieha v hodinách mimo vyučovania  v mesiacoch január až jún 2022.

  V prípade záujmu o doučovanie oslovte príslušného pedagóga.

   

   

   

   

 • OZNAM

  Rodičia, ktorí v decembri vyjadrili záujem o antigénové testy určené na samotestovanie žiakov, si môžu tretiu časť testov vydvihnúť v pondelok 7.2.2022 alebo v utorok 8.2.2022 ráno medzi 7:00 a 8:30 vo vstupnej časti školy.

  Zároveň pripomíname rodičom žiakov SZŠ FUTURUM, ktorí samotesty obdržali, aby pravidelne dopĺňali evidenciu použitia samotestov (cez edupage: Štart - Žiadosti/ Vyhlásenia - Domáci AG samotest - oznámenie o použití). Evidenciu vydaných a použitých samotestov vyžaduje MŠVV a Š SR. R

  Ďakujeme za pochopenie.

 • Konzultácie s učiteľmi

  Vážení rodičia!

  I keď nám dnešná doba a opatrenia s ňou súvisiace nedovoľujú vidieť sa pravidelne, učitelia SZŠ FUTURUM sú Vám v prípade potreby konzultovať otázky týkajúce sa výchovno-vzdelávacieho procesu k dispozícii.

  Termín osobného alebo online stretnutia si môžete dohodnúť s konkrétnym učiteľom prostredníctvom edupage.

  Ďakujeme.

 • Darujte škole 2% z vašich daní

  Vážení rodičia a priatelia našej školy,

  využite možnosť rozhodnúť o vašich 2% z daní a prispieť tak ku skvalitneniu výchovno-vzdelávacieho procesu v Súkromnej základnej škole FUTURUM.

  Tlačivo na stiahnutie: 2__Vyhlasenie-o-poukazani_dane.pdf​​​​​​​


  Viac informácií nájdete v ľavom paneli (2% dane).

  Ďakujeme všetkým, ktorí týmto spôsobom pomôžu škole.


 • Rodičovské konto

  Tu je postup ako získať rodičovské konto:

 • OZNAM

  OZNAM

  Výpisy polročného hodnotenia žiakov

  V pondelok 31.1.2022 budú počas vyučovania triedni učitelia odovzdávať žiakom výpisy polročného hodnotenia. Vyučovanie aj školský klub detí budú fungovať v bežnom režime.

  Polročné prázdniny

  Polročné prázdniny budú v piatok 4.2.2022.

   

 • Oznam

  Aktualizovaný školský semafor - zmena dĺžky karantény

  Z dôvodu vydania nových vyhlášok Úradu verejného zdravotníctva platných od 25. 1. 2022, ministerstvo školstva aktualizovalo ŠKOLSKÝ SEMAFOR

  semafor_od_25.1..pdf

   Dôležité zmeny v covid pravidlách:

  Ak sa v triede vyskytne žiak alebo zamestnanec pozitívny na ochorenie COVID-19, pôjdu žiaci z triedy do 5-dňovej karantény (okrem tých, ktorí si uplatňujú výnimku z karantény).

  Podmienky izolácie osôb pozitívnych na COVID-19

  Dĺžka domácej izolácie pozitívnej osoby sa skracuje z 10 na 5 dní, a to od dátumu odobratia vzorky s pozitívnym výsledkom. Po ukončení domácej izolácie musí osoba, ak je staršia ako 6 rokov, nosiť na verejnosti 5 dní respirátor FFP2. Deti v školách a školských zariadeniach môžu nosiť aj rúško.

  Karanténa v prípade úzkeho kontaktu

  Skracuje sa aj dĺžka domácej karantény úzkeho kontaktu, avšak v závislosti od očkovacieho statusu. V prípade neočkovanej osoby a zaočkovanej osoby bez posilňujúcej dávkyak od zaočkovania uplynulo viac ako 9 mesiacovbude trvať 5 dní. Vykonanie RT- PCR testu na 5. deň už nebude potrebné pri každom úzkom kontakte.

  Pre očkované osoby s posilňujúcou dávkou a tie, ktoré boli zaočkované pred nie viac ako 9 mesiacmi, ako aj pre osoby, ktoré prekonali COVID-19 pred menej ako 180 dňami, ak tieto osoby zároveň nemajú klinické príznaky, karanténa nie je povinná.

  Na verejnosti však musia mať prekryté dýchacie cesty respirátorom FFP2 bez výdychového ventilu po obdobie 7 dní od posledného kontaktu s pozitívnou osobou.

  Za pozitívnu sa bude v rámci novej vyhlášky považovať osoba po doručení výsledkov RT-PCR, LAMP, antigénového testu, ako aj Point of care testu (PoCT), a rovnako aj osoba po domácom antigénovom teste, ktorý však musí posúdiť jej všeobecný lekár.

  Pri antigénovom, LAMP, PoCT i samoteste nebude potrebná konfirmácia (overenie) PCR testom.

   

 • OZNAM - SAMOTESTY a EVIDENCIA POUŽITIA

  Rodičia, ktorí v decembri vyjadrili záujem o antigénové testy určené na samotestovanie žiakov, si môžu druhú časť testov vydvihnúť v piatok 21.1.2022 alebo v pondelok 24.1.2022 ráno medzi 7:00 a 8:30 vo vstupnej časti školy.

  Zároveň žiadame rodičov žiakov SZŠ FUTURUM, ktorí samotesty obdržali, aby doplnili evidenciu použitia samotestov najneskôr do štvrtka 20.1.2022 (cez edupage: Štart - Žiadosti/ Vyhlásenia - Domáci AG samotest - oznámenie o použití). Evidenciu vydaných a použitých samotestov vyžaduje MŠVV a Š SR. Rodičia, ktorí tieto informácie škole nepodajú, nebudú môcť obdržať ďalšie samotesty.

  Ďakujeme za pochopenie.

 • Čo je nové vo Future ???

  informačný newsletter školy, číslo: 6-2021/2022, január 2022

  Zapíšte si...

  "Tak sme tu opäť!" povedali si nielen mnohé z vašich detí, ale aj viacerí z nás, ktorí rovnako do Futura patríme. Už týždeň vo veľkej sociálnej dielni zvanej "škola" zarezávame spoločne. Ak sa chcete dozvedieť o tomto čase VIAC, klikajte na tlačidlo  VIAC >>.

  • Na úvod chceme zdôrazniť, že aj naďalej sa nachádzame v náročnom pandemickom čase. Na prekrytie horných dýchacích ciest žiakov (v priestore mimo tried) budú naši dozorkonajúci aj vyučujúci učitelia a vychovávatelia naďalej dôsledne dozerať. Vás prosíme o zabezpečenie minimálne dvoch rúšok pre vaše dieťa. Zvážte tiež možnosť poskytnúť svojej ratolesti respirátor. Taktiež prosíme o objektívnu opatrnosť v zmysle zváženia možného rizika. Pokiaľ sa vaše dieťa ráno necíti úplne fit, neúčasť v škole mu ospravedlňte a pretestujte ho samotestom.
  • Odo dnes sme plánovali na škole reštartovať krúžkovú činnosť. Nakoľko ani jeden krúžok zatiaľ neprebieha v očakávanom rozsahu, nateraz platí nasledovné:
   • Krúžky, kde bolo možné uplatniť vzdelávací poukaz (literárny, vedecký, english in action, výtvarný, príprava na testovanie zo SJ) sa pokúsime "dohnať" predĺžením trvania. Namiesto hodiny tak budú deti v ňom pracovať napr. hodinu a pol. Uskutočniť by sa malo aj všetkých desať avizovaných turistických "výjazdov".
   • Krúžky extra, ktoré vedú naši učitelia (konverzácia z angličtiny a pohybová príprava) budú nahradzované obdobne. Športový krúžok s Romanom Andom bude v utorky končiť o 15:30. Konverzačné hodiny s Oskarom Pompom sú nahradzované priebežne a po dohovore so žiakmi. 
   • Krúžok zabezpečovaný externou lektorkou (joga v škole) bude poskytovaný kým neprebehne avizovaných (a vami uhradených) 16 odcvičených hodín. (Zatiaľ ich bolo celkom šesť. Januárové plánujeme posilniť o minimálne pol hodinu.) V prípade, že "vyčerpanie" nastane ešte počas jari, krúžok by sme nanovo ponúkli všetkým záujemcom napr. na dva mesiace (samozrejme s príslušnou cenou). Do nového polroka teda z dôvodu nejasnej situácie prihlasovanie nespúšťame.
   • V prípade nepriaznivej epidemickej situácie hlavou proti múru nepôjdeme. O prípadnom prerušení krúžkovej činnosti sa budeme snažiť včas informovať.
   • V priebehu tohto týždňa sa napr. nebudú konať krúžky english in action, športová príprava, literárny krúžokpríprava na testovanie zo SJ.
  • V pondelok 31. januára sa vaše deti vrátia domov s výpisom známok z vysvedčenia. Vyučovanie bude okrem odovzdávania výpisov v tento deň prebiehať v plnom rozsahu. Oceniť decká za ich polročnú snahu tak budete môcť v štandardnom poobednom čase. °-)
  • V piatok 4. februára svoje deti do školy neposielajte. Nebudú v nej totiž takmer nijakí učitelia. Spoločne s vašimi deťmi budú pedagógovia od školských povinností oddychovať počas tzv. polročných prázdnin.

  Udialo sa...

  • Počas vianočných sviatkov sa v našej škole zastavil narodený Ježiško a deťom nechal pod stromčekmi niekoľko zaujímavých prekvapení. Po nástupe do školy si všetky triedy na prvom stupni našli vo svojej triede nejaké nové hry - rôzne karty či spoločenské hry, malý stolný futbal, vežu či bingo. TAKTO sa z darčekov tešili naši druháci.
  • Vyučovanie techniky na škole bude po novom roku obohatené o šitie. Túto prepotrebnú životnú skúsenosť si na vyučovaní už stihli vyskúšať naši najstarší žiaci. Siedmaci prišívali gombíky, ôsmaci započali prípravu vrecúška na bylinky.  
  • Vo štvrtok 13. januára sa Max Duhár (7.Z) a Kaja Rolníková (8.Z) zúčastnili okresného kola olympiády z anglického jazyka (v on-line priestore). Max uzatváral vo svojej kategórií prvú desiatku a zároveň lepšiu polovicu riešiteľov, Kaja obsadila 11. miesto z celkového počtu 21 súťažiacich. Zároveň sa stala vo svojej kategórii úspešnou riešiteľkou. Obom gratulujeme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy.  
  • Hoci je december aj polovica januára zdarne za nami a zdá sa nám, že zima si dala menšiu prestávku, to, že si ju ešte užijeme dosýta vedia aj naši najmenší žiaci. Modro-farebné obrazy spojené s písaným textom "zima"  namaľovali žiaci 1.Z. Galéria TU.
  • Ani v novom roku neprestávame ponúkať deťom aktivity naviac. Aktivizujúca výzva týždňa bude na prvom stupni počas januára obsahovať rôzne hádanky. (Pre 3. a 4. ročník je zároveň vyžadovaná odpoveď v patričnom šifrovacom jazyku.) Pri troche šťastia môže prísť vaša ratolesť domov s čokoládovou medailou na krku a s dvomi balónikmi podľa vlastného výberu. Uplynulý piatok sa to podarilo Perle Chen (2.Z) a Helenke Morávkovej (3.Z).

  Copyright © *2022* *SZŠ FUTURUM*, All rights reserved.

  Our mailing address is: skola@szsfuturum.sk

 • Obnovenie krúžkovej činnosti

  Od pondelka 17. januára na našej škole obnovujeme krúžkovú činnosť. A to v plnom rozsahu. Nakoľko krúžky tento rok neprebiehajú podľa plánu, niektoré špecifické informácie k ich nahradeniu či ďalšiemu postupu budú súčasťou januárového newslettra, ktorý na stránku školy pribudne práve v pondelok. Majte pekný víkend.

 • k Vianociam...

  Prežite sviatky pokojné a pohodové... minimálne tak pohodové ako odkaz našich štvrtákov... :D 

 • Čo je nové vo Future ???

  informačný newsletter školy, číslo: 5-2021/2022, december 2021

  Zapíšte si...

  Mohol to byť ďalší mesiac plný únavy a vyčkávania karanténnych starostí či vianočných prázdnin. Ale nebol! Za posledných tridsať dní sme toho postíhali až-až. Niekoľko dôkazov vám radi sprostredkujeme prostredníctvom tohto newslettra. Klikajte, ak chcete vedieť VIAC >>.

  • Vianočné prázdniny potrvajú v tomto školskom roku celkom 23 dní. Deti si od školy oddýchnu od soboty 18. decembra až do nedele 9. januára (vrátane). V škole sa vidíme zrelaxovaní v pondelok 10. januára.
  • Krúžkovú činnosť sme boli nútení v decembri opätovne pozastaviť. Chceme vás ubezpečiť, že v prípade priaznivej situácie v januári sa budeme snažiť krúžkové hodiny "podobiehať", čiže posilňovať jednotlivé krúžky, resp. dobropisovať peniažky za neuskutočnené termíny krúžkov. Budeme vás informovať.
  • Prosíme vás, pomôžte nám aj svojim deťom tým, že dohliadnete na to, aby si domov na prázdniny zobrali všetky veci zo skriniek. Tieto plánujeme počas voľných dní dôkladne vyčistiť a vydezinfikovať. Výzva platí aj pre žiakov na druhom stupni.
  • Pred Vianocami čaká u nás v škole pre tých, ktorí prejavili záujem o samotesty ešte jeden -povedzme- "darček". Sadu antigénových testov na Covid-19 si môžu prevziať aj rodičia druhostupniarov. A to vo štvrtok poobede alebo piatok ráno medzi 7:00 a 8:30 hod. Deti tak budete môcť pohodlne otestovať pred januárovým návratom do školy.

  Udialo sa...

  • Uprostred chladného novembra sa obe naše turistické oddiely vydali na posledné jesenné tripy. Starší dobyli 13.11. Krásin nad zamračenou Dolnou Súčou. Tí mladší zas o týždeň neskôr Ibovku - vyhliadkovú vežu nad Zlatovcami. Za odmenu si vyskúšali, aké je to niesť sa len-tak lesom na čiernom tátošovi. Viď TU.
  • V piatok 19. novembra sa žiaci našej školy nechali počuť. A to veru poriadne! V rámci akcie s názvom Bubnovačka 2021 sa zaujímali o svoje práva a dozvedeli aj niečo viac o svojich povinnostiach. Viac TU. Za organizáciu na našej škole vďaka špeci pedagogičke Aďke. 
  • Tretí novembrový týždeň sme si v školskom klube obzvlášť posvietili na finančnú gramotnosť. Deťom táto téma rozhodne nie je cudzia. Niekoľko dôkazov u 1.A+1.Z2.Z, 3.A či 3.Z.
  • Okrem vyššie uvedených "špecialít" v našej škole samozrejme nechýbali hodiny a hodiny hodnotného vyučovania. Anglický jazyk, náuka o spoločnosti, prírodné vedy... U nás sa vedia učiť aj TAKTO, TAKTO či TAKTO. No a že sme zvládli aj prepojiť takú "výtvarku" so slovenským jazykom ani nehovoriac (,ale za to ukazujúc TU)!
  • V prvý decembrový pondelok ani našu školu neobišiel svätý biskup Mikuláš... Mikuláš bol veru štedrý a na pomoc mal aj parťákov - anjela a čerta. TAKTO im to spoločne ladilo na návšteve v poslušnej v 1.A.
  • Viacerí žiaci z našej školy sa zapojili do milej aktivity Vianočná pošta. Pohľadnice starkým do domovov dôchodcom naprieč celým Slovenskom tvorili a písali niekoľkí prváci, druháci, štvrtáci či siedmaci. PIATACI sa pridali ručným umením na hodine techniky. A o čom, že tá Vianočná pošta vôbec bola? Odsledujte TU
  • Dobrý pocit z darovania a blízkosti druhým ľudom vám prajeme na záver infolistu aj my. Láskyplné a požehnané prežitie Vianoc. No a v novom roku radosť v oku a úsmev v tvári - nech sa darí!
 • OZNAM: 3. kolo odovzdávania antigénových testov

  Pokračujeme v odovzdávaní antigénových testov určených na samotestovanie žiakov.

  Rodičia, ktorí si na začiatku školského roka objednali antigénové testy určené na samotestovanie žiakov, si môžu ďalšie 2 sady testov vyzdvihnúť v pondelok 22. 11. 2021 a v utorok 23. 11. 2021 v čase medzi 7:00 a 8:30 hodinou vo vstupnej časti školy.

  Ďakujeme.

 • Čo je nové vo Future ???

  informačný newsletter školy, číslo: 4 - 2021/2022, november 2021

  Zapíšte si...

  Milí rodičia, november sa čoskoro prehupne do svojej druhej polovice. Prijmite naše pozvanie k čítaniu v poradí štvrtého newsletter-a v tomto školskom roku. Jeho kompletný obsah sa vám zobrazí kliknutím na tlačidlo VIAC >>.

  • V novembri sa žiaci z našich dvoch najstarších ročníkov (7.Z a 8.Z) zúčastnia školského kola olympiády v anglickom jazyku. Budeme im držať palce a tešiť sa na postupujúcich do okresného kola.
  • Krúžková činnosť prebieha na našej škole v plnom rozsahu. Deti, prosím, nevyberajte z klubu pred časom ich krúžku. Taktiež majte sa pamäti snahu učiteľov o "dobiehanie krúžku", ktoré môže znamenať ich predĺženie. Tešíme sa, že aj v týchto časoch obmedzeného komfortu sa môžu deti na našej škole venovať činnostiam, ktoré ich zaujímajú. 
  • V stredu 17. novembra sa v škole s vašimi deťmi nestretneme. Vychutnajte si spoločný Deň slobody a demokracie a vážte si, že ju máme!
  • Dve z našich dlhoročných kolegýň sa počas novembra dožívajú významného životného jubilea. Slovenčinárke Editke Kňážkovej a vychovávateľke Anke Mušutovej prajeme do ďalších rokov života a učiteľského povolania veľa zdravia, šťastia a lásky. 

  Udialo sa...

  • Žiaci 6.Z získali prvé miesto v okresom kole súťaže, ktorú vyhlasuje aplikácia na učenie sa slovíčok cudzieho jazyka - WocaBee. Zabezpečili si tiež postup do krajského kola súťaže. Ich starší "spolužiaci" zo 7.Z obsadili v okresnom kole vynikajúcu striebornú pozíciu. Obom triedam ďakujeme za úspešnú reprezentáciu a gratulujeme k úspechom.
  • Začiatkom novembra u nás na škole doznievala halloweenská téma. Decká sa obliekli naozaj poctivo (viď na príklade tried 1.A, 3.A3.Z, 4.Z, 5.Z7.Z či 8.Z). Na hodinách anglického jazyka druhostupniari zisťovali, odkiaľ k nám Halloween prišiel a prečo sa vlastne vyrezávajú tekvice. 
  • Prvé dva novembrové týždne priniesli vcelku príjemné slnečné jesenné počasie. Počasie, ktoré nám umožnilo pustiť sa do systematického skrášľovania okolia školy. Pred hranicou s pozemkom cirkevnej školy sme zabezpečili výsadbu živého /tujového/ plota. TAKTO sa zas do úpravy exteriérových lavičiek pustili na technike naši siedmaci. 
  • V klube mali decká možnosť zažiť v prvej polovici novembra hneď dve väčšie akcie.
   • Napriek tomu, že karneval v maskách sa v tretí novembrový deň z dôvodu hygienických opatrení odohrával len v prostredí tried, decká si ho patrične užili. Následne svojimi hlasmi zvolili aj najkrajšiu masku - čarodejnícky outfit Amélie z 3.Z. Finalistov nájdete "pokope" TU.
   • Počas športového dňa vo štvrtok 11. novembra si mali decká možnosť vyskúšať v priebehu jednej hodiny viaceré športové disciplíny: florbalový bránkový slalom, hod na terč či menej tradičné chodenie na chodúloch, zhadzovanie koliek alebo skákanie vo vreci. Fotodokumentácia TU.
  • Aj naďalej pokračujeme v snahe prinášať aktivizujúce "prestávkové" úlohy na prvom, ale i druhom stupni. Koľko váži pripravená tekvica, koľko krokov urobí vrabec za sto rokov či koľko husí ide k rybníku, keď kráča jedna za druhou... Aj týmito dielamami si "lámu" hlavy naši žiaci, keď práve v čase mimo vyučovania nedesiatujú, nedebatujú alebo nepotrebujú cikať. 
  • Pokračujeme aj vo vyhodnocovaní triedy mesiaca. V októbri bola týmto honorom ovenčená 3.Z. Poriadok, nadštandardné úsilie či vzorné správanie... Ocenenie je v správnych rukách.
  • Jeseň je časom kedy je potrebné viac ako inokedy dbať na zdravú životosprávu. Aj technika je predmet, kde sa dá pôsobiť preventívne, ale najmä zážitkovo a prakticky. Šiestaci môžu rozprávať o vitamínovej bombe. Foto ich šťastných úsmevov TU.
 • Kávička s riaditeľkou

  Vážení rodičia,

  pozývame Vás na prezentáciu našej základnej školy FUTURUM  s pani riaditeľkou a vedením.

  Spoznáte priestory našej školy, dozviete sa ako to u nás chodí a radi Vám zodpovieme všetky vaše otázky, ktoré Vás o našej škole zaujímajú. 

   

  Termín: 

  - pre záujemcov do 1. ročníka 29.11. o 15.30 hod. (Prihlasovanie do 26.11. 2021 na email: skola@szsfuturum.sk)

  - pre záujemcov do ostatných ročníkov 30.11. o 15.00 hod. (Prihlasovanie do 26.11. 2021 na email:  skola@szsfuturum.sk)

   

  V prípade nepriaznivej situácie sa stretnutie bude konať online.

 • Zober loptu, hýb sa s nami... (v školskom klube)

  Milí rodičia, v martinský štvrtok 11.11. sa s deťmi vyberieme zápoliť v rôznych športových súťažiach na ihrisko pod hrádzou v blízkosti zátOKy pOKoja. Pokiaľ nutne potrebujete vyzdvihnúť dieťa zo školy medzi v intervale 13:45 a 14:45, dajte prosím vedieť našim vychovávateľom. Na ihrisko sa totiž presúva celý klub, okrem detí, ktoré čaká výtvarný krúžok. 

  Vďaka za porozumenie a ŠPORTU v tento deň obzvlášť ZDAR!

Novinky

Kontakt

 • Súkromná základná škola FUTURUM
  1. mája 169/9 , 911 01 Trenčín
 • Sekretariát školy:
  +421 905 905 297, 032/ 2021305

Fotogaléria