Online rozvrh

 • NOVEMBROVÁ POZVÁNKA

  Máš rád outdoorové športy spojené s horami, vodou a riadnou dávkou adrenalínu?

  Si žiak druhého stupňa alebo štvrták?

  Potom si pozvaný na Festival dobrodružných filmov Horyzonty 2022 - vysielanie pre školy, ktorého sa zúčastníme dňa 11.11.2022 od 10:30 do 12:00 v ODA v Trenčíne.

  Vstupné 4€ prosíme priniesť svojim triednym učiteľom.

  Tešíme sa na teba!

 • Čo je nové vo Future ???

  ​​​​​​informačný newsletter školy, číslo: 3-2022/2023, október 2022​​​​​​​​​​​​​​

  Zapíšte si...

  Milí rodičia, v októbrovom "polčase" súhrn diania na našej škole pre vás. Príjemné čítanie.

  • Na škole sme vyhlásili Týždeň zdravej výživy. Od pondelka až do piatku sa s deťmi pozrieme bližšie na zúbky zdravému stravovaniu a životnému štýlu. Ako obliekať svoju ratolesť počas tohto týždňa napovie pomôcka, ktorú sme pre vás pripravili - TU.
  • Na prelome októbra a novembra nás čakajú obľúbené jesenné prázdniny. Pauzu od školy si dáme všetci (vrátane vašich detí) v piatok 28.10., pondelok 31.10. a tiež na sviatok všetkých svätých - v utorok 1.11. V škole sa stretneme opäť v stredu 2. novembra.
  • Posledný vyučovací deň pred jesennými prázdninami - štvrtok 27.10., bude na škole uvoľnený - karnevalový. Deti môžu prijsť do školy v maskách s hallowenskou tematikou. Školský klub detí spojený s karnevalovou zábavou bude fungovať do 16:00 hod. Ďakujeme za pochopenie. 
  • Od novembra spúšťame pre vás novinku v systéme Edupage. Odhlasovanie vašich-našich detí z obedov môžete učiniť on-line. Odhlásiť dieťa bude možné do 14:00 hod. predchádzajúceho dňa. O konkrétnom postupe budeme ešte informovať na našej webstránke.
  • Začiatok októbra priniesol tiež začiatok krúžkovej činnosti na škole. Po počiatočnom "utrasení" ponúkame vkusný prehľad časov jednotlivých krúžkov (TU). Zároveň prosíme tých z vás, ktorých sa to týka, o úhradu platieb za krúžky. Potrebné info nájdete TU.
  • Od septembra pracuje na škole aj na tom, aby sme zlepšili materiálovo-technologické zabezpečenie vyučovania. Okrem nových pomôcok či kníh, finišujeme s úpravou (doposiaľ) jazykovej učebne. Po novom to bude vkusná kuchyňka a učebňa na výučbu techniky. Posúďte sami TU.

  Udialo sa...

  • Kto v deň medzi oslavou patrónky Slovenska a víkendom neprišiel do školy, môže ľutovať. Účelové cvičenie, ktoré prebehlo v piatok 16. septembra, naozaj splnilo svoj účel. :-) Decká získali dôležité vedomosti a skúsenosti z oblastí ako civilná ochrana, bezpečnosť na cestách či prvá pomoc. A nechýbali ani praktické cvičenia. Viac TU
  • Október je mesiac, ktorý nám ponúka zaujímavé možnosti aj v exteriéri. Na škole vedieme žiakov aj k záujmu o svoje okolie. Žiaci 5.Z v akcii v ZátOKe pOKoja (TU).
  • Naši prvostupniari navštívili v piatok 7. októbra priestory klubu Lúč. Neboli si tu však užiť slniečko, ale prežiť príbeh O červenej čiapočke. No a o tom, že sa im páčilo, svedčia najlepšie ich tváričky počas divadelného predstavenia (TU).
  • Radostnú aktivitu hlásia aj obe naše turistické oddiely. Druhú októbrovú sobotu dobyli prvostupniari hrad Beckov (FOTO) a v tretiu októbrovú sobotu zas druhostupniari vrch Machnáč nad obcou Drietoma (FOTO).
  • Bolo že to tvorenia a tekvicovej radosti na prelome mesiacov (TU,TU, TU)! A bol to veruže tekvicový súboj v Mc Donalde (TU)! A bola to na záver veruže riadna tekvicová radosť triedy 5.Z zo zaslúženej výhry (TU)!
  • No a čo ešte ??? ? V určite nie poslednom rade; mnoho a mnoho podnetných hodín vlastivedy, matematiky, angličtinyslovenského jazyka či opäť raz a zas angličtiny...
  • Majte úspešný štart do nového týždňa. A... dočítania o mesiac!

   

  Copyright © *2022* *SZŠ FUTURUM*, All rights reserved.

  Our mailing address is: skola@szsfuturum.sk

 • TÝŽDEŇ ZDRAVEJ VÝŽIVY

  Milí žiaci,

  budúci týždeň (17.10. - 21.10.2022) organizujeme v našej škole Týždeň zdravej výživy.

   

  Každý deň v tomto týždni má pridelenú tému a farbu. Uvítame, ak si každý deň oblečiete nejaké oblečenie danej farby. Bližšie informácie sa dozviete od svojich triednych učiteľov.

  PONDELOK 17.10.

  Téma: ZELENINKA, ZDRAVÁ SI!

  Farba: ZELENÁ

   

  UTOROK 18.10.

  Téma: OVOCIE JE MŇAM!

  Farba: ČERVENÁ

   

  STREDA 19.10.

  Téma: MAŠKTNÉ JAZÝČKY – OD MLIEČKA AŽ PO SYRY

  Farba: BIELA

   

  ŠTVRTOK 20.10.

  Téma: MŇAMKY NAŠEJ MAMKY

  Farba: ORANŽOVÁ

   

  PIATOK 21.10.

  Téma: PREZENTÁCIA AKTIVÍT Z CELÉHO TÝŽDŇA

  Farba: MODRÁ

 • OZNAM: Divadelné predstavenie

  ČERVENÁ ČIAPOČKA ALEBO O HLÚPOM VLKOVI

  Dňa 6.10.2022 (štvrtok) sa žiaci prvého stupňa a žiaci 5.Z triedy zúčastnia v priestoroch Galérie Vážka na divadelnom predstavení Červená Čiapočka alebo o hlúpom vlkovi.

  Predstavenie bude počas 1. - 3.  vyučovacej hodiny. Vyučovanie bude pokračovať podľa rozvrhu 4. vyučovacou hodinou.

   

 • OZNAM

  Príspevok na školu v prírode

  Rodičia, ktorých dieťa absolvovalo v školskom roku 2021/2022 školu v prírode prvýkrát (bývalí žiaci 1. - 3.  ročníka), si môžu od zajtra v čase pred alebo po vyučovaní na sekretariáte školy vyzdvihnúť príspevok z Ministerstva školstva vo výške 100€ na žiaka.

  Ďakujeme.

 • Čo je nové vo Future ???

  informačný newsletter školy, číslo: 2-2022/23, september 2022

  Zapíšte si...

  Milí rodičia, prvé dni školského roka sú úspešne za nami. Vo sviatočnom medzičase prijmite naše pozvanie k čítaniu septembrového newslettru.

  • Začiatkom týždňa sme na stránku školy "zavesili" tohtoročnú krúžkovú PONUKU. Okrem jazykových krúžkov (francúzština, španielčina) v nej nájdete aj športové, kreatívne, vedomostné či survival ladené krúžky. Návratky (spoločne so vzdelávacími poukazmi), prosíme, odovzdať najneskôr v pondelok 19.9. 2022.
  • Zajtra, v piatok 16.9., sa na našej škole nebude učiť podľa rozvrhu. Žiaci 1.A, 1.Z a 3.Z sa zúčastnia pod dohľadom svojich telocvikárov celoslovenského testovania pohybových predpokladov. Čaká na nich 10 zaujímavých disciplín. Kompletné informácie o celonárodnom testovaní nájdete na TEJTO ministerskej stránke.
  • V rovnaký deň, 16.9. sa žiaci zvyšných tried zúčastnia tzv. účelového cvičenia. Žiaci prejdú stanovištiami ako civilná ochrana, prvá pomoc či orientácia v teréne. Program končí o 11:55. Následne pôjdu žiaci na obed (podľa TOHTO rozpisu). Školský klub je v prevádzke do 15:00 hod.
  • Testovanie aj účelové cvičenie prebehne za každého počasia. Nezabudnite preto pribaliť svojim ratolestiam športové oblečenie a tiež pršiplášť. (V prípade veľmi nepriaznivého počasia, prebehnú obidve akcie v priestoroch školy.)
  • Náš pedagogický tím posilnili počnúc školským rokom 2022/2023 viacerí pedagógovia: prvostupniarka Beátka Vanek, učiteľka angličtiny Lucia Kada, učiteľky matematiky Silvia Barincová a Eulália Husárová, vychovávateľ Šaňo Šedivý a sestra Karmela, ktorá má na starosti náboženstvo. Všetkým držíme palce aby boli čo najväčším prínosom pre rozvoj vašich-našich detí.
  • Nielen vyššie menovaní pedagógovia, ale aj všetci ostatní sú vám k dispozícii v rámci konzultačných hodín. Tieto si môžete individuálne dohodnúťs vyučujúcicim vašich ratolestí.
  • Pokiaľ potrebujete väčší objem informácii k načatému školskému roku, dávame do pozornosti Sprievodcu školským rokom. Jedná sa o dokument, ktorý pravidelne vydáva MŠVVaŠ. Okrem termínov všetkých testovaní, súťaží či prázdnin ponúka aj ďalší zaujímavý informačný servis. Dokument nájdete po kliknutí SEM

  Udialo sa...

  • Koncom augusta sa spolu 17 detí prvého stupňa zúčastnilo letnej školy SZŠ Futurum. Deti zažili zaujímavý program s vychovávateľmi. Okrem priestorov školy či ihriska sa vybrali aj von, napr. do Čerešňového sadu. 
  • 5. septembra zasadlo do školských lavíc 144 žiakov SZŠ Futurum. Bol to výnimočný deň nielen pre 28 prvákov, ale aj ďalších osem detí, pre ktoré to bol úplne prvý deň na našej škole. Všetkých vítame a veríme, že sa budú medzi nami cítiť dobre.
  • Zážitky z prázdnin boli nosnou témou takmer v každej triede počas prvého týždňa školského roka. TAKTO sa napríklad zvítali a svoje zážitky prezdieľali druháci a TAKTO zas tretiaci. 
  • Vítame upravené ihrisko v priestore ZátOKy pOKoja. Cez leto prešlo rekonštrukciou a tešíme sa, že ho budeme môcť využívať na hodiny telesnej a športovej výchovy počas celého školského roka. Dôkazové foto TU.
  • To, že na škole máme decká, ktoré sa rozhodne doma nestratia, vieme veľmi dobre. Dobre vieme tiež, že mnohí z našich žiakov sa nestratia ani vo svete. Naposledy toto tvrdenie do bodky naplnili šiestačka Nelka a siedmačka Evka na svetovej súťaži v modernom tanci. Viac TU.
  • Majte krásny záver týždňa. Dočítania o mesiac!

  Copyright © *2022* *SZŠ FUTURUM*, All rights reserved.

  Our mailing address is:skola@szsfuturum.sk

   

 • ÚČELOVÉ CVIČENIE A TESTOVANIE POHYBOVÝCH PREDPOKLADOV ŽIAKOV

  OZNAM

  Dňa 16.9.2022 (piatok) bude v našej škole prebiehať v čase od 8:30 do 12:00 účelové cvičenie pre všetky ročníky I. aj II. stupňa a testovanie pohybových predpokladov žiakov 1. a 3. ročníka. 

  Je potrebné, aby si všetci žiaci priniesli desiatu, pitie, športové oblečenie, pršiplášť a peračník. 

  Vyučovanie nebude prebiehať podľa rozvrhu. Učebnice ani zošity si žiaci v tento deň do školy nenosia.

  Žiaci pôjdu na obed o 12:00.

   

  POZOR!

  Režim školského klubu detí bude 16.9.2022 z organizačných dôvodov upravený.

  Ráno bude ŠKD v prevádzke od 7:00 ako zvyčajne, avšak popoludní dochádza k zmene - ŠKD bude v prevádzke do 15:00

  Nulté hodiny sú 16.9.2022 (piatok) zrušené.

 • KRÚŽKOVÁ PONUKA

  Milí rodičia, aj tento rok na vás apelujeme s bohatou ponukou krúžkov. Všetko podstatné (vrátane ďalších inštrukcií) sa dozviete potom čo kliknete na našu PONUKU.

 • Čo je nové vo Future ???

  ​​​​​​​informačný newsletter školy, číslo: 1-2022/23, august 2022

  Zapíšte si...

  Milí rodičia, prázdniny pokročili a my sa vám opäť chceme prihovoriť našim newslettrom. Príjemné letné (hoci krátke) čítanie. 

  • Ako sme avizovali pred letnými prázdninami, letná škola na SZŠ Futurum bude prebiehať v termíne 22. - 26. augusta. O deti sa budú starať vychovávatelia ŠKD. V prípade vášho záujmu o to, aby vaše dieťa navštevovalo letnú školu, vyklikajte patričné dni v Edupage - záložka Komunikácia - časť Prihlasovanie - akcia Letná škola-záväzný záujem. Prihlasovanie je spustené do stredy 17. augusta 23:59 hod. Po tomto termíne nebude možné dieťa do letnej školy prihlásiť.
  • Nástup do letnej školy je v čase 7:45 8:30. Nakoľko deti budú z rôznych tried a materiály pre ne budú pripravené, nie je potrebné nosiť si do školy učebnice. Potrebnou výbavou do letnej školy je však plný peračník a malá desiata. (Obed pre deti bude zabezpečený.) Letná škola funguje denne do 15:45 hod.
  • Pevne veríme, že na našu vzájomnú spoluprácu nadviažame aj v nadchádzajúcom školskom roku. Školský rok 2022/2023 štartuje v pondelok 5. septembra. O tom ako a kedy prebehne otvorenie školského roka, budeme informovať na našej webovej stránke. 
  • V prvý školský deň sa zrejme vaše deti vrátia zo školy s nejakými tlačovinami. Prosíme o vyplnenie a odovzdanie zápisných lístkov do ŠKD či prihlášky na stravovanie do našej výdajne stravy.
  • Od utorka - 6. septembra funguje škola v "štandardnom" rytme. Školský klub začína svoju činnosť v nezmenenom čase - t.j. o 7:00 hod, učí sa podľa rozvhu hodín (vrátane obedov). Školský klub funguje do 17:00 hod.
  • Naša škola bude mať v novom školskom roku 11 tried, z toho sedem na prvom stupni a štyri na stupni druhom. Pôsobiť v nich bude celkom 150 žiakov. O ich denný rast sa bude starať 15 učiteľov a špeciálna pedagogička. Vychovávateľský tím bude mať po novom šesť členov. V prípade záujmu o konzultáciu si túto dohodnite s konkrétnym pedagógom. Všetci sú vám plne k dispozícií.

   

  Copyright © *2022* *SZŠ FUTURUM*, All rights reserved.

  Our mailing address is:skola@szsfuturum.sk

 • Čo je nové vo Future ???

  ​​​​​​​​​​​​​​informačný newsletter školy, číslo: 12-2021/22, júl 2022

  Zapíšte si...

  Ak chcete vedieť viac, jednoducho klikajte (a potom čítajte) VIAC >>.

  • Na Školský rok 2021/2022 je už definitívne za nami. Ď.A.K.U.J.E.M.E vám v ňom za korektnú spoluprácu, zhovievavosť a tiež nenútené a trefné pripomienky k našej práci.
  • V mesiaci august bude možnosť deti na pár (celkom päť) dní poslať do školy. Letná škola na SZŠ Futurum bude prebiehať v termíne 22. - 26. august (v čase 7:45 až 15:45). O deti sa bude "starať" v dopoludňajších hodinách dvojička našich učiteľov a po obede aj dvojica vychovávateľov. (Medzi nimi aj naše nové posily - Šaňo a Dominika). Záväzné prihlasovanie prebehne prostredníctvom Edupage (časť Prihlasovanie) od 15. do 17. augusta. 
  • Rodičom, ktorí dali deti do letných denných táborov v júli bude vrátená časť poplatku. Dôvodom sú nižšie reálne ako očakávané náklady. Ak si preplatok nestihnete vyzdvihnúť v lete, žiaden stres, môžete tak učiniť začiatkom septembra.
  • Ku koncu školského roka sa lúčime aj s jednou stálicou a jednou relatívne novou tvárou učiteľského zboru. Mladý matikár Michal Janíček bude na Future chýbať. V jeho novej výzve v domovskej Novej Dubnici mu prajeme veľa úspechov. Rovnako veľa šťastia na novom pôsobisku v Trenčíne prajeme aj budúcej slovenčinárke (našej doterajšej zastupujúcej vychoške) Natálke Lehockej. Za prácu odvedenú v prospech detí (a našej školy všeobecne) obom patrí veľká vďaka a uznanie.
  • V školskom roku 2022/2023 sa budú deti stretávať aj s novými členmi v pedagogickom tíme. Kto vystuží naše rady od ďalšieho školského roka prezradíme v najbližšom newslettri. Všetkým však už teraz prajeme, aby ich práca s vašimi-našimi deťmi napĺňala čo najviac.
  • Navzdory prázdninám naša redakcia v písaní nepoľavuje. Najbližší newsletter čítajte preto opäť presne o mesiac - 15. augusta na webovej stránke školy.

  Udialo sa...

  • Záver školského roka bol poriadne teplý a zároveň nabitý. Druhostupniari si zodpovedne pripravili zaujímavý a podnetný program pre menšie decká, všetky triedy taktiež aj program pre rodičov. So zaujímavou (anglickou) novinkou vyrukovala pani zástupkyňa. Lúčilo sa viacero decák, ale i učiteľov... No a za to stáli aj oba turnusy denných letných táborov.
  • Všetci žiaci druhého stupňa si v predposledný týždeň školského roka pripravili na etike pre mladšie deti (v tom čase v klube) zábavno-náučné stanoviská s podtitulom Zvieracia stopa. Viac info od pani učiteľky Katky Plevovej TU.
  • V závere školského roka sa uskutočnil 1. ročník súťaže v hláskovaní - Spelling Bee. Súťaže sa zúčastnili žiaci 2.Z, 3.Z a 4.Z. Decká na učili spelovať slovíčka zo slovnej zásoby s ktorou sa oboznamovali počas celého školského roka. Pilotný projekt sa deťom páčil a Zuzka Verešová v ňom hodlá pokračovať ako na triednej, tak aj celoškolskej úrovni budúci školský rok. Fotokoláž slovíčok-zdatných detí TU
  • Vo štvrtok 23. júna ste k nám do školy zavítali (konečne) aj vy, milí rodičia. Ďakujeme za návštevu a príjemnú atmosféru, ktorú sme spoločne mohli vstrebávať. Snáď nám budúci školský rok umožní častejšie spoločné stretávanie sa. Popri zaujímavých pásmach či predstaveniach prvostupniarov, sa nenechal zahanbiť ani stupeň druhý. Pilotný vedomostný kvíz zaujal ako rodičov, tak aj ich ratolesti.
  • O týždeň na to, 30. júna boli deckám rozdané vysvedčenia. Azda najviac tento moment prežívali v ôsmej triede (ktorej žiaci opúšťajú našu školu) a tiež vo IV.Z (ktorá sa lúčila s prvým stupňom a teda aj s pani učiteľkou Gabikou).
  • Prvý týždeň denných letných táborov (4.-8. júl) previedol TÝCHTO našich mladých rytierov Brezinou, kláštorom na Skalke či Trenčianskym hradom. Asi najviac sa však páčila návšteva vojenských kasární (pozor - kasárne prišli dokonca za nami :-)).
  • Počas druhého turnusu, ktorý sme ukončili práve dnes, sme s deťmi cestovali. Cesta časom viedla (v termíne 11.-15. júl) do praveku, druhohôr, po stopách historického Trenčína, do stredoveku, ale aj do budúcnosti. Na záver sme odpálili rakety s posolstvom pre ďalšie generácie. Tak a teraz môžeme smelo cestovať kam len chceme. Čakajú nás totiž PRÁZDNINY !!! !

  Copyright © *2022* *SZŠ FUTURUM*, All rights reserved.

  Our mailing address is:skola@szsfuturum.sk

 • Slávnostné ukončenie školského roka

  Odovzdávanie vysvedčení a letné prázdniny

  Vážení rodičia, milé deti!

   

  Ani sme sa nenazdali a máme tu koniec školského roka 2021/2022. Úspešne sme ho spoločnými silami zvládli, veľa sme sa naučili a prežili sme nejednu peknú spoločnú chvíľu. 

  Za celoročnú prácu budú zajtra 30. júna 2022 o 8:30 žiakom v jednotlivých triedach slávnostne odovzdané vysvedčenia. Vítanou odmenou pre deti určite budú letné prázdniny počas mesiacov júl a august.

  Školské vyučovanie opäť začne v novom školskom roku 2022/2023 dňa 5. septembra 2022.

  Prajeme vám príjemne prežité chvíle oddychu a tešíme sa na vás v septembri!

 • Videoklip - Škola v podaní 6.Z

  Šiestaci na posledných hodinách informatiky a hudobnej výchovy spojili sily a vznikol hudobný videoklip, v ktorom vám predstavia našu školu. Nech sa páči, pozrite si na priloženom odkaze. 

 • Čo je nové vo Future ???

  informačný newsletter školy, číslo: 11-2021/22, jún 2022​​​​​​

  Zapíšte si...

  O dva týždne bude školský rok 2021/22 minulosťou. Dnes sa vám prihovárame predposledným newslettrom. (Ten posledný očakávajte opäť 15. deň v mesiaci.) Čítajte VIAC >>.

  • Na našej škole privítame vo štvrtok 16. júna od 15:00 hod. budúcich prvákov. Program pre nich pripravujú naše vychovávateľky a naši žiaci. Predškoláci zapísaní do Futura sa okrem budúcich pani učiteliek môžu tešiť na netradičné zakončenie rozprávky o Červenej čiapočke, jeden skutočne úchvatný tanec či reklamu na veci, ktoré v obchode len tak nekúpite... Viac však už prezradiť nesmieme. 
  • Milí rodičia, budúci štvrtok ste všetci vítaní v priestoroch školy. Priateľské stretnutie učiteľov, rodičov a žiakov začína 23. júna o 15:00 hod. Na program prvostupniarskych tried s podtitulom Moja cesta školským rokom vás srdečne pozýva 1.A, 1.Z, 2.Z, 3.A, 3.Z a 4.Z. Rovnako tak sú pozvaní aj rodičia druhostupniarov (5.Z, 6.Z, 7.Z a 8.Z). Spoločný kvíz žiakov s rodičmi štartuje rovnako o 15:00 hod.
  • V piatok 24. júna bude z organizačných dôvodov fungovať školský klub len do 14:00 hod. Ďakujeme za pochopenie.
  • Koncom tohto týždňa rozbehneme záväzné prihlasovanie na Denné letné tábory. Každý pracovný deň sa bude vašim-našim deťom venovať dvojica pedagógov. Kompletný program bude súčasťou (piatkovej) správy v Edupage. Edupage /konkrétne časť Prihlasovanie/ využívajte, prosím tiež na prihlásenie svojho dieťaťa.
  • Zároveň dávame do pozornosti, že bude tiež možnosť prihlásiť záväzne dieťa aj do augustovej letnej školy. Túto tiež ozrejmíme v správe. 
  • Posledný školský týždeň sa žiaci druhého stupňa vyberú na spoločnú túru spojenú s opekačkou.
  • Vo štvrtok 30. júna budú deťom rozdané vysvedčenia. Školský klub v tento deň nebude zabezpečený. Ratolesti preto vyzdvihnite zo školy do 9:30 hod. Ďakujeme a prajeme príjemný letný oddych.

  Udialo sa...

  • Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji nám na škole spríjemnila Veľká májová hokejová tipovačka. Celkom sa do nej zapojilo 31 žiakov a 5 pedagógov. Foto ocenených z radov žiakov i učiteľov TU. Za poskytnutie hlavnej výhry ešte raz ďakujeme bývalému výnimočnému slovenskému reprezentantovi - p. Brankovi Radivojevičovi.
  • Desať žiakov z 3.Z doskákalo naozaj vysoko v aprílovej súťaži Matematický klokan. Amelie na miesto ôsme, obe Nelky o stupeň vyššie, piaty skončil Lukáš. Helenka dokonca obsadila bronzovú priečku. No a na stupeň najvyšší doskočila Anetka, ktorá má nie náhodou na fotke na sebe aj pamätné tričko s motívom súťaže. Fotka všetkých klokanov z 3.Z TU.
  • Perfektní boli aj klokani z 1.A, 100%-ný bol v ich triede (kategórii) Lukáš. Foto prvákov TU.
  • K blížiacemu sa letu patrí aj všadeprítomná sviežosť. Tá je aj súčasťou našich jedálničkov. TAKÝTO fajný šalát si "ukuchtili" tretiaci na pracovnom vyučovaní a TAKÚTO pomazánku piataci na technike.
  • Na našej škole učíme deti prezentovať výsledky svojej práce už od nižších ročníkov. Jedna vec je dobrý projekt vytvoriť, iná ho kvalitne odprezentovať. Fotografia zachytávajúca tretiakov pri čine TU.
  • Slovenská ústredná hvezdáreň v Hurbanove udelila diplom našej žiačke Nelke Vašatovej z 3.Z za víťaznú prácu v celoslovenskom kole výtvarnej súťaže "Vesmír očami detí" za jej prácu s názvom "Darček od Petra". Fotka s darčekom od hvezdárne TU. Nelka bola v čase fotky mimochodom čerstvá majsterka Slovenska vo fitness.
  • Naše usilovné detičky z 1.Z poslali svoje milé včeličky na výtvarnú súťaž "Včely, včielky, včeličky". Vyhodnotenie milo prekvapilo všetkých vrátane pani učiteľky výtvarnej výchovy. Vo štvrtok 16. júna si po ceny na vyhodnotenie do Púchova pocestuje osem prvákov. Priam malý výlet umožní aj mikrobus hradený majiteľmi našej školy.
  • 18. mája sa konal výlet do Brna. TU Súčasťou bol hviezdny cirkus v planetáriu, v ktorom sa nachvíľu žiaci 6.-8. ročníka ocitli uprostred vesmíru a stoviek hviezd. Po ňom ich čakala návšteva zábavno-vedeckého centra VIDA, v ktorom žiaci jazdili na bicykli po lane, vyskúšali si miestnosť, ktorá simulovala autobus, vlastným šlapaním poháňali lietadielko či moderovali počasie.
  • Aj tento rok sme sa zúčastnili divadelného predstavenia v anglickom jazyku. Žiaci 4.Z a 5.Z videlil vtipný príbeh o lenivej koze "Lazy goat". 7.Z a 8.Z sa zabavili na príbehu "Last wish".
  • Škola v prírode v Belušských Slatinách na prelome mája a júna patrila určite k headlineom tohto školského roka. Veď sme ju neabsolvovali už dobré tri roky! Čo všetko tam decká zažili ste mohli vyrozumieť z fotiek na facebook-u školy. Zážitky, ktoré si decká odnášajú sú však ešte trvácnejšie.
  • Deň detí na škole bol veľmi špeciálnym dňom. Decká si "svoj" deň spríjemnili celodenným florbalovým turnajom. Sedem tímov rozpútalo neraz zaujímavé zápletky. Zaujímavé boli aj rozhovory či KOMENTÁRE počas zápasov. O konečnej vyrovnanosti svedčí aj fakt, že traja individuálne ocenení hráči pochádzajú z troch rôznych tímov (TU). Veľké absolutórium za celú organizáciu patrí matikárovi Michalovi Janíčkovi.
  • V športovej téme ostaneme. Ani v tejto oblasti sa totiž nebojíme chodiť mimo zabehnuté chodníčky. Telesnú v Elite Gym absolvovali naše piatačky a šiestačky. A ako sa do toho vložili, posúďte sami TU.
  • A maká sa (nielen) na piatackej či siedmackej technike. Dôkazy TU a TU. Vydarenú druhú polovicu mesiaca prajeme.


  Copyright © *2022* *SZŠ FUTURUM*, All rights reserved.

  Our mailing address is:skola@szsfuturum.sk

 • Vyhodnotenie celoslovenskej výtvarnej súťaže "Včely, včielky, včeličky"

  Naše usilovné detičky poslali svoje milé včeličky na výtvarnú súťaž "Včely, včielky, včeličky". 

  A prišlo vyhodnotenie! Ale aké?!  Vo štvrtok 16. 6. si po ceny pocestuje priamo do Púchova našich osem prváčikov z 1. Z. Bude to priam malý výlet. Mikrobusom, hradeným majiteľmi našej školy, bude možné takejto početnej skupine detí zúčastniť sa tohto podujatia a osobne si prevziať ceny za svoje výtvarné práce. 

  Ďakujeme pani majiteľke i pánovi majiteľovi za podporu našich malých umelcov. 

   

  1. miesto:

  Ondrejko Vranka

  "Usilovnice"

   

  3. miesto:

  Mateo Merdaa 

  "Toľko práce všetci máme!"

   

  Cena poroty:

  Davidko Majdlen  

  "Tanec vcielok na zvončekovej lúke"

   

  Hanka Horalová

  "Z lúky rovno do úľa"

   

  Sonička Orlovská

  "Sladký nektár pre Medušku"

   

  Lara Radivojevič 

  "Pod veľkými astrami"

   

  Emma Christine Salapatas 

  "Čo sa deje na zelenej lúke"

   

  Jakubko Miksa

  "Usilovné včeličky"

 • MOJA CESTA ŠKOLSKÝM ROKOM

  Pozvánka pre rodičov a žiakov 1. a 2. stupňa SZŠ FUTURUM

  Vážení rodičia,

  srdečne vás pozývame na priateľské stretnutie žiakov, rodičov, pedagógov a vedenia SZŠ FUTURUM, ktoré sa uskutoční dňa 23. júna 2022 (štvrtok) o 15:00 h. v priestoroch našej školy.

  Tešíme sa na spoločne strávené popoludnie!

   

 • Terchová a turistický krúžok

  Piatok 27.5. a v sobotu 28.5. strávilo deväť detí z turistického krúžku na výlete v Terchovej. V piatok večer zmokli počas prechádzky na rozhľadňu Terchovské srdce, v sobotu si podobne náramne užili pobyt (a pohyb) v Jánošíkových dierach. Podobne príjemný strávaný víkend prajeme dnes aj vám.

 • Čo je nové vo Future ???

  informačný newsletter školy, číslo: 10-2021/2022, máj 2022

  Zapíšte si...

  Už len pol druha mesiaca nás delí od letných prázdnin. Naša škola je však v týchto dňoch viac ako živá. Ak chcete vedieť čím najmä žije, čítajte VIAC >>.

  • Streda 18. mája bude dôležitým dátumom pre našich piatakov. Čaká ich totiž celoslovenské testovanie T5, na ktoré sa pripravujú celý školský rok. Držme im spoločne palce.
  • Rovnaký deň (18.5.) zároveň zvyšní druhostupniari (6.Z, 7.Z a 8.Z) absolvujú zaujímavý výlet do Brna. Hlavným ťahákom bude popri planetáriu aj vedecko-náučné centrum Vida!.
  • Iným výletom pre starších žiakov môže byť ten, ktorý sa vyberie Po stopách Jánošíka. V rámci turistického krúžku (avšak s možnosťou prihlásiť sa pre všetky deti) navštívime Terchovú, kde aj prespíme. Ak by aj vaša ratolesť 27. - 28. mája na "turisťák" predsalen nešla, zabavte ju (aj seba) aspoň TÝMTO netradičným rozhovorom.
  • Darček ku Dňu detí pre našich druhostupniarov bude Futurum florball cup. Akcia, ktorej názov vypovedá o jej charaktere bude niesť znaky profesionálnosti. Na škole veríme, že 1. jún napomôže utuženiu vzťahov a posilní zmysel pre férovosť u našich starších žiakov.
  • Ďakujeme všetkým, tým z vás, ktorí ste vyjadrili predbežný záujem o navštevovanie denných letných táborov na našej škole. Na základe vášho záujmu môžeme potvrdiť ich konanie v stanovených termínoch, t.j. 4.-15.7. a 22.-26.8. Záväzné prihlasovanie prebehne koncom júna.
  • V prípade, že hľadáte aj ďalšie táborové alternatívy, dávame do ponuky tri možnosti dotýkajúce sa našej školy. Lektorka jogy (pani Tureková) pozýva na chalapu, vychovávateľ Bernard zas na lúku a do podsád, resp. do malebnej Terchovej na faru.
  • Tento školský rok bol vskutku náročný na organizáciu krúžkov. Chceme povedať, že napriek tomu väčšina z nich potrvá, ako bolo avizované, do konca mája. Krúžky, na ktorých konanie sa nedali využiť vzdelávacie poukazy sme sa snažili nahrádzať. Ďakujeme za porozumenie a ústretovosť v neraz málo prehľadnej situácii a veríme v lepšie podmienky budúci školský rok.
  • Už len dva týždne delia decká na prvom stupni od obľúbenej Školy v prírode. Do Rodinkova v Belušských Slatinách sa v termíne 30. mája až 3. júna teší spolu až 73 žiakov našej školy.
  • V pondelok 6. júna v doobedňajších hodinách čakajú na žiakov 7.Z prijímačky na nečisto. Pedagógovia zo súkromného gymnázia Futurum pripravia testy z angličtiny podobné tým skutočným prijímacím. Súčasťou "konania" budú aj osobné rozhovory, slávnostné oblečenie či skrátené vyučovanie.

  Udialo sa...

  • 21. a 22. apríla sme si pripomenuli medzinárodný Deň Zeme. Rôzne aktivity si na vlastnej koži zažili decká všetkých ročníkov. Veríme, že okrem peknej spomienky ostane aj nejaká tá vedomosť či rovno povedomie o tom, prečo je dôležité správať sa a žiť čo najviac v súlade s prírodou.
  • Na prelome apríla a mája sme sa viac ako inokedy pustili do záhradníčenia. Záujem o prácu na vyvýšených záhonoch prejavujú deti zo všetkých ročníkoch. Statných junákov, ktorí sa neboja ani vlečky hliny môžete (od)sledovať TU.
  • Druhá májová nedeľa patrí na celom svete našim mamám a mamičkám, babkám a babičkám. Decká na vyučovaní, ale aj v klube vyrábali pekné darčeky (foto TU, TU, TU či TU). Pekný odkaz na stránku nahrali naši druháci.
  • Naša škola samozrejme v týchto dňoch žije tiež hokejom. Viacero detí, ale aj učiteľov sleduje majstrovstvá sveta vo Fínsku aj s natipovaním tiketom. Za uhádnutého víťaza zápasu bod, za presný výsledok body tri. Kto preukáže najlepší odhad sa dozvieme na konci mesiaca máj.
  • Decká z 8.Z privítali na hodine výtvarnej výchovy vzácnu návštevu. Nielen o víziách či fungovaní mesta ako takého im rozprával sám pán hlavný architekt mesta Trenčín. Ten sa potešil, že konečne prezentoval dlhodobé vízie ľudom, ktorí budú o desať-pätnásť rokov ekonomicky aj spoločensky najaktívnejšou skupinou žijúcou v meste. Žiakom predstavil tiež vizualizáciu, ako bude po rekonštrukcii vyzerať Ulica 1. mája.
  • Máj priniesol do klubu možnosť vonkajšieho vyžitia sa našich-vašich ratolestí. Najviac nás aktuálne bavia okrem športov (futbal, florbal, basketbal) aj behacie hry - totemy, resp. indiánske safari
  • Veľa síl do celého týždňa a nasledujúcich dní.
  •  
  • Copyright © *2022* *SZŠ FUTURUM*, All rights reserved.
  • Our mailing address is:skola@szsfuturum.sk
 • DEŇ MATIEK

  Srdce matky je veľké, nekonečne milujúce i odpúšťajúce!

  V mene celého kolektívu školy vám prajeme, aby ste zo svojich detí mali vždy radosť. Ak sa vo vašich očiach niekedy kvôli nim objavia slzy, nech sú to len slzy šťastia a radosti.

  ​​​​​​​
 • Denné tábory - predbežný záujem

  Milí rodičia žiakov prvého až piateho ročníka, prosíme vás o vyplnenie dotazníka Školský denný tábor - predbežný záujem. Nájdete ho v Edupage, v časti prihlasovanie. Pomôžete nám tak lepšie personálne či logisticky naplánovať program pre vaše deti počas letných dní.

 • Denné tábory - save-the-date

  Milí rodičia, aj tento rok bude naša škola fungovať aj počas leta. V priebehu budúceho týždňa zašleme bližšie informácie aj postup, ako možno svoje dieťa predbežne prihlásiť. Príjemný víkend.

Novinky

Kontakt

 • Súkromná základná škola FUTURUM, 1. mája 169/9, 911 01 Trenčín
  1. mája 169/9 , 911 01 Trenčín
 • Sekretariát školy:
  +421 905 905 297, 032/ 2021305

Fotogaléria