Dokumenty školy

anglický jazyk

Človek a spoločnosť

vlastiveda

Matematika a práca s informáciami

matematika

1+1

spolu

Poznámky:

1. Počet týždenných vyučovacích hodín v jednotlivých ročníkoch je presne určený.
  2. Vyučovacia hodina v tomto popise učebného plánu trvá 45 minút.
  3. Trieda sa môže deliť na skupiny podľa podmienok školy.
  4. Predmety etická a náboženská výchova vo všetkých ročníkoch sa vyučujú v skupinách.
  5. Predmety informatika, etická výchova, náboženská výchova, telesná a športová výchova,  hudobná výchova, výtvarná výchova a pracovné vyučovanie na I. stupni ZŠ nie sú klasifikované známkou,  na vysvedčení a v katalógovom liste žiaka sa uvedie „absolvoval/absolvovala“.
  6. Žiaci od 1. ročníka sa učia prvý cudzí jazyk (anglický jazyk).
  7. Deťom občanov Slovenskej republiky môže povoliť riaditeľ plniť povinnú školskú dochádzku vzdelávaním v školách mimo územia Slovenskej republiky, vzdelávaním v školách zriadených iným štátom na území Slovenskej republiky, individuálnym vzdelávaním v zahraničí. Na vysvedčení vydanom kmeňovou školou sa v doložke uvedie: „Žiak je na tomto vysvedčení hodnotený z predmetov, z ktorých nebol hodnotený na vysvedčení vydanom v školskom roku ... školou ... za ... ročník.“
  8. V zmysle §55 ods. 10 Zákona č.245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, triedny učiteľ vydá žiakovi v posledný vyučovací deň prvého polroka výpis slovného hodnotenia alebo klasifikácie a správania žiaka za prvý polrok. Vysvedčenie, ktoré obsahuje hodnotenie a klasifikáciu prospechu a správania žiaka za oba polroky príslušného školského roka sa vydáva žiakom v posledný vyučovací deň školského roka.
  9. Úspešným absolvovaním posledného ročníka vzdelávacieho programu odboru vzdelávania pre prvý stupeň základnej školy žiak získa primárne vzdelanie. Na vysvedčení a v katalógovom liste žiaka sa v štvrtom ročníku  do doložky uvedie: „Žiak získal primárne vzdelanie“.
  10.  Voliteľné (disponibilné)  hodiny škola využíva na dotvorenie ŠkVP. Voliteľné hodiny využívame na posilnenie predmetu anglický jazyk vo všetkých ročníkoch na I. stupni ZŠ.
  1. ročník : 2 disponibilné hodiny a 1 hodina financovaná z vlastných zdrojov školy
  2. ročník : 3 disponibilné hodiny a 2 hodiny financované z vlastných zdrojov školy
  3. ročník : 2 disponibilné hodiny
  4. ročník : 1 disponibilná hodina a 1 hodina financovaná z vlastných zdrojov školy